Smedley míří za Massou do Williamsu, Pujolar přestupuje do Tora Rossa

V blízké době se uskuteční hned tři přestupy důležitých inženýrů ve formuli 1, působiště změní Rob Smedley, Xevi Pujolar a Tom McCullogh.
Smedley míří za Massou do Williamsu, Pujolar přestupuje do Tora Rossa

O konci Massova závodního inženýra Smedleyho u Ferrari se vědělo delší dobu a nyní se potvrzují spekulace, které mu přisuzovaly přestup do Williamsu, kam zamířil i brazilský jezdec.

Smlouva ještě není zcela hotová, ale je na spadnutí. Smedleymu totiž uvolní prostor šéfinženýr Xevi Pujolar, který odchází do týmu Toro Rosso. Smedley by měl zaujmout jeho pozici, čímž povýší, už nebude mít na starost jen Massu.

A konečně třetí přestup uskuteční závodní šéfinženýr Sauberu Tom McCullogh, který odchází ze Švýcarska a vrací se do Velké Británie. Dřív působil u Williamsu, ale teď zatím není známo, ke kterému týmu přijde.

Další článek: Webber se rozpovídal o těžkých vztazích s Red Bullem a o Alonsovi

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.