Smedley: Massa je kritizován neprávem, je to skvělý jezdec

Rob Smedley říká, že Felipe Massa je někdy kritizován nebo alespoň podceňován a to neprávem.
Smedley: Massa je kritizován neprávem, je to skvělý jezdec

Felipe Massa už letos byl jednou na stupních vítězů a na svého týmového kolegu ztrácí jen 5 bodů. Bottas se ovšem kvůli zdravotním problémům nezúčastnil GP Austrálie.

„Pracoval jsem s Felipem více než 10 let a myslím, že někteří z vás (média) jste odvedli dobrou práci v jeho odepisování a i nadále píšete, že nepatří mezi špičkové jezdce,“ řekl Smedley pro Motorsport.com.

„Je to ten, kterému chyběl bod k titulu mistra světa. Do této pozice se nedostal náhodou.“ Smedley prý nemá problém říct, že Ferrari Massu v roce 2008 poškodilo, protože po funkční stránce byli velmi slabí. Co konkrétně tím myslí, ale bývalý inženýr Ferrari, který dnes s Massou působí u Williamsu, neuvedl.

„Šampionát mohl vyhrát o 20 bodů, což je v dnešním bodování 40 až 50 bodů.“

„Měl nějaké dobré a nějaké špatné časy, ale je velmi, velmi chytrý a spolehlivý závodní jezdec. Nemyslím, že máme v týmu jednoho jezdce, který je lepší než ten druhý nebo že máme jednoho jezdce, na něhož spoléháme více než na druhého. Pravdou je máme dva velmi, velmi dobré jezdce.“

„Oba jsou vyrovnaní, extrémně rychlí a mazaní závodníci.“ Smedley říká, že je to mezi oběma vyrovnané. Jednou má navrch jeden, o pár týdnů později na jiném okruhu zase ten druhý. „Je to pouze o tom, jak jejich týmy pracují s detaily.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Mark Webber prozradil, jak se zhroutil jeho vztah s Vettelem

9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.