Smedley: Být v týmu s Alonsem je těžké

Rob Smedley přešel od Ferrari k Williamsu společně s Massou a tak může srovnávat obě prostředí.
Smedley: Být v týmu s Alonsem je těžké

Psychika je pro jezdce velmi důležitá. Zejména ti v top týmech musí čelit velkému tlaku. V případě Ferrari ale podle Smedleyho přidává slušnou porci tlaku také Fernando Alonso.

To jsou podle Smedleyho také důvody, proč Felipe Massa ve Williamsu ožil.

„Určitě ho vidíte dělat méně chyb než v posledních několika letech. Jsem si jistý, že pociťuje menší tlak“, říká Smedley pro Autosport. „U týmu, jako je Ferrari, je velký tlak, ve Williamsu je ho méně. To je něco, co potřeboval, vynořit se nad hladinu a nadechnout se. Dělá na mě teď velký dojem.“

Velký tlak u Ferrari není jen proto, že je to exponovaný tým, ale může za něj také Fernando Alonso.

„Fernando je neuvěřitelný soupeř, řekl bych, že je to skutečně jeden z nejlepších jezdců všech dob. Mít Fernanda jako týmového kolegu není nikdy snadné, což teď zjišťuje Kimi a všichni víme, že Kimi je neuvěřitelný jezdec. Ale Fernando nemá výsledky při některých víkendech, on je má při každé jízdě. Ten člověk sotva kdy udělá chybu, a to je něco, co vás dostává pod tlak, protože je to normální, že cítíte tlak v okamžiku, kdy bojujete s někým velmi dobrým“, dodává Smedley na adresu Alonsa.

Ve Williamsu je podle něj ale situace jiná. Tady máme mezi jezdci vyrovnanější dvojici, což umožnilo Felipemu se trochu uvolnit a vžít se do jiné role.

Diskuze (45) Další článek: Jsi oblíbený, dostaneš extra výkon!