Slušná kvalifikace Mercedesu, oba vozy v top 10

Sedmé místo Nica Rosberga a deváté Michaela Schumachera podle Rosse Brawna odpovídá momentální síle Mercedesu.
Slušná kvalifikace Mercedesu, oba vozy v top 10

Nicu Rosbergovi chybělo málo a mohl být nejlepším ze "zbytku světa," šesté místo za třemi nejsilnějšími stájemi nakonec ukořistil Barrichello. Německý závodník ale nemá proč zoufat.

"Nemůžu se ubránit pocitu, že se nám v kvalifikaci mělo vést o něco lépe. Sedmá pozice je ale přesto v pohodě, vzhledem k tomu, jak špatně se jelo na měkčí sadě pneumatik. Zadní obutí nemělo dostatečnou přilnavost. Startujeme z čistší strany roštu. Start proto bude hodně důležitý. V posledních závodech sezony musíme sbírat body, což bude naším cílem i pro zítřek," řekl Rosberg.

Michael Schumacher si svou premiéru pod umělým osvětlením užívá. Devátá pozice splňuje stanovené cíle.

"Naším úkolem bylo dostat se do třetí části kvalifikace, takže jsem s naším výkonem celkem spokojen. Zkoušeli jsme různá nastavení. Ta se v některých okamžicích osvědčila, v jiných naopak. Jezdit po trati v nočních hodinách byla opravdu zábava a skvělá zkušenost. Kroužení pod umělým světlem je jiné, ale řízení to nijak neovlivní. Devátá pozice by měl znamenat čistší stranu startovního roštu. Budeme se proto snažit toho využít a v úvodní části závodu získat několik pozic," nechal se slyšet Schumacher.

Další článek: Alonso se deště nebojí. Budeme rychlí na suchu i na mokru, říká

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00