Slunce a horko Ferrari svědčí

Scuderia byla v pátek v Německu suverénní. V sobotu a neděli by se však počasí mělo změnit. Leclerc varuje, že nižší teploty budou vodou na mlýn Mercedesu a Red Bullu.
Slunce a horko Ferrari svědčí

Charles Leclerc (2./1.)

Monačan zakončil první den závodního víkendu na první pozici. Ferrari se zdá být ve skvělé formě, podle všeho mu hodně pomáhá počasí. Leclerc proto připomíná, že bychom měli bedlivě sledovat předpověď počasí.

„Zatím vypadáme dobře, ale nezapomínejme, že je teprve pátek. A jak známe Mercedes, schovává si vždycky nějaké eso v rukávu na sobotu. Zítra navíc má být chladněji, což našim soupeřům pomůže. Když svítí slunce, jsme silní, ale když zaprší, musíme hodně počítat také s Red Bullem.

Plně spokojený budu pouze v případě, že získáme pole position a vítězství v závodě. K tomu však zatím máme hodně daleko. Dnes jsme viděli pár pozitiv, ale i pár slabin. Tak už to bývá,“ přiznal Leclerc.

Sebastian Vettel (1./2.)

Vettel je po trénincích na domácí trati vcelku spokojen, byť přiznává, že k dokonalosti ještě něco chybí.

„Jsem spokojený, byl to fajn den. Sem tam jsme trochu klopýtli a trvalo nám, než jsme chytili rytmus. Vůz je zhruba stejný, důležitou roli hraje počasí a charakter trati. Doufejme, že to takhle bude pokračovat i nadále.

Bylo by super mít závod ve vedru. V kokpitu je to zábava, rád se potím. Ale nevím, podle předpovědi by se počasí mělo změnit. Těžko říct, jak se vzhledem k vedru zachovali u Red Bullu a Mercedesu. Všichni se snažili vozy co nejvíc zchladit,“ řekl Vettel.

Foto: Getty Images / Alexander Hassenstein

Další článek: Red Bull na Mercedes a Ferrari stále nemá

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00