Slogany už nestačí. V boji s rasismem musíme letos i konat, vybízí Hamilton

Lewise Hamiltona těší, že formule 1 v letošním roce plánuje další kroky ke zlepšení rozmanitosti ve sportu, podle sedminásobného mistra světa se ale v roce 2021 musí přejít od slov k činům.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Slogany už nestačí. V boji s rasismem musíme letos i konat, vybízí Hamilton | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

K akcím pro větší rasovou rovnost se vloni připojila také formule 1, která se zavázala zlepšit rozmanitost v rámci své kampaně 'We Race As One'.

V čele kampaně byl jako jediný černošský pilot formule 1 Hamilton, který F1 označil za „sport, kde dominují bílí“. Před hymnou státu pořádajícího danou velkou cenu měli jezdci v rámci předstartovní procedury prostor pro vyjádření svého postoje k rasismu. Někteří jezdci poklekli, týmy svou podporu kampaně projevovaly nápisy na svých vozech.

Zlepšení diverzity bude rovněž cílem kampaně We Race As One v letošním roce, F1 chce pomoci zlepšit zastoupení menšin v motorsportu jako celku. Piloti se před předsezónními testy minulý týden sešli v Bahrajnu s šéfem F1 Stefanem Domenicalim, aby prodiskutovali, jakým způsobem budou v letošních závodech před startem vyjadřovat svou podporu.

F1 chce rozdávat vstupenky zdarma nebo se slevou, aby byly závody dostupnější

F1 chce rozdávat vstupenky zdarma nebo se slevou, aby byly závody dostupnější

V rozhovoru pro Motorsport.com Hamilton označil setkání za „velmi dobré“ a pochválil Domenicaliho za „opravdu skvělý první krok“.

„Stefano si našel čas, aby si s námi sednul a byl otevřený diskusi o tom, jak můžeme společně zlepšit sport. Nemluvili jsme nutně o zprávách před závodem. Popsali nám své plány a my se k nim můžeme vrátit,“ řekl Hamilton.

„Nebylo to tak, že by se všechno muselo udělat tam na místě, ale dělají nějaké úpravy, což je podle mě pozitivní. Minulý rok byla spousta sloganů jako 'We Race As One', letos je ale zapotřebí činů. To nám bylo řečeno.

„Musíme zajistit, že budeme pokračovat v této konverzaci a nadále se ujišťovat, že je potřeba tento rok konat v naší snaze nadále usilovat o rozmanitost v našem sportu. Myslím, že toho chceme dosáhnout všichni společně.“

Další článek: Button popsal, co má u Williamsu na starosti v roli poradce

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00