Sledujte živě: Verstappen, Norris nebo Vandoorne se zúčastní virtuálních závodů

Grand Prix Austrálie musela být kvůli šířící se epidemii koronaviru zrušena, piloti formule 1 si však spolu s dalšími hvězdami motorsportu zazávodí aspoň na simulátorech. Dnes se uskuteční dva zajímavé simracingové závody a oba budete moci sledovat živě.
Sledujte živě: Verstappen, Norris nebo Vandoorne se zúčastní virtuálních závodů

První ze dvou virtuálních závodů za účasti hvězd motorsportu odstartuje dnes ve 14:00 a pořádá ho webová stránka the-race.com, kterou založil Darren Cox.

Ve startovní listině figuruje pilot stáje Red Bull Max Verstappen, dále pak bývalý pilot formule 1 a IndyCar a úřadující šampion série IMSA WSC Juan Pablo Montoya a jeho syn Sebastian. Z veteránů F1 by měl být na startu i Rubens Barrichello.

Závodit bude i loňský šampion Indy 500 Simon Pagenaud a jeho další dva kolegové z IndyCar Felix Rosenqvist a historicky nejmladší vítěz závodu zámořské formulové série Colton Herta.

Pilot Ferrari David Tonizza je novým šampionem F1 Esports

Pilot Ferrari David Tonizza je novým šampionem F1 Esports

Své zastoupení ve startovní listině má i formule E. Účast přislíbil šampion sezóny 2014/2015 Nelson Piquet junior. Závodit bude také tovární pilot Porsche Neel Jani. Zúčastní se též jezdec týmu DS Techeetah Antonio Felix da Costa a pilot BMW Maximilian Günther.

Pozvánku ke startu přijal i hendikepovaný britský pilot Billy Monger.

Své zastoupení mají ve startovní listině i hvězdy simracingu, závodu se zúčastní James Baldwin a Brendon Leigh, pilot Mercedesu v šampionátu F1 Esports.

The Race All-Star esports Battle můžete sledovat živě od 13:50

Druhou akci na dnešní den naplánoval britský esportový tým Veloce Esports, který přes twitter zorganizoval událost „Not the AUS GP“.

K uspořádání simracingového závodu místo zrušené australské grand prix vyzval na twitteru Veloce Esports francouzský dvojnásobný šampion formule E Jean-Éric Vergne a jeho nápad se ujal.

Závod „Not the AUS GP“ se uskuteční dnes od 18:45, živě ho budete moci sledovat přes Twitch nebo Youtube (odkazy níže) a z hvězd motorsportu se ho zúčastní Lando Norris a Stoffel Vandoorne. Proti nim se postaví na příklad účastník F1 Esports Jarno Opmeer.

Odkazy pro sledování „Not the AUS GP“, start přenosu v 18:45

Youtube: https://www.youtube.com/c/VeloceEsports

Twitch: https://www.twitch.tv/Veloce_Esports

Foto: LandoNorris

Další článek: F1 zvažovala i uzavření paddocku, prozradil Horner