V Londýně pokračovala sezóna F1 Esports, vítězství připsali Thome, Tonizza a Kiefer

Montreal, Red Bull Ring, Silverstone - na těchto třech okruzích se ve středu večer utkali piloti ve druhém kole virtuálního šampionátu F1 Esports. V barvách týmu Haas zasáhl do závodu na Silverstonu i Čech Martin Štefanko.
V Londýně pokračovala sezóna F1 Esports, vítězství připsali Thome, Tonizza a Kiefer

Živý stream dnešního eventu v londýnské Gfinity Esports Areně odstartuje ve 20:00.

Po prvních třech závodech sezóny 2019 je v průběžném čele šampionátu pilot Ferrari David Tonizza, který má na svém kontě 65 bodů.

V Montrealu zvítězil Renault

První závod středečního večera se uskutečnil v Montrealu, kde z pole position odstartoval pilot Williamsu Tino Naukkarinen, který se však hned po startu propadl za dvojici pilotů Renaultu Jarna Opmeera a Cedrica Thomeho.

V prvních kolech se Naukkarinen držel těsně za oběma Renaulty, poté ovšem zaútočil s využitím DRS na rovince před závěrečnou šikanou, kde se dokázal dostat zpět do čela. Finův manévr se však neobešel bez kontaktu.

Do boxů zajeli piloti kvůli začínajícímu dešti pro přechodné pneumatiky a do boje o čelo se po pit stopu zapoji také Frederik Rasmussen z týmu Red Bull.

Na výjezdu z boxové uličky ale došlo ke klíčovému okamžiku celého závodu, kdy Naukkarinen i Rasmussen přejeli bílou čáru, za což oba dostali penalizaci tří sekund.

Do cíle tak sice dojel první Tino Naukkarinen před Rasmussenem, po připočtení penalizace na tyto dva však zbylo pouze čtvrté (Rasmussen) a šesté (Naukkarinen) místo.

Vítězství v Montrealu tak nakonec získal Cedric Thome s vozem Renault, druhý skončil úřadující šampion Brendon Leigh a třetí pozici obsadil Thomeho týmový kolega Jarno Opmeer.

V Rakousku ubránil vítězství David Tonizza

Do druhého závodu večera odstartoval na Red Bull Ringu z pole position pilot Ferrari David Tonizza, který během prvního eventu v září získal dva triumfy.

Tonizza předvedl bezchybný start a za svými zády udržel Frederika Rasmussena a jeho monopost Red Bull.

Ital s vozem Ferrari kroužil na prvním místě až do pátého kola, kdy zajel k mechanikům pro čerstvou sadu pneumatik.

F1 Esports: David Tonizza získal dvě vítězství pro Ferrari

F1 Esports: David Tonizza získal dvě vítězství pro Ferrari

Rasmussen zajel do boxů o kolo později a zpět na trať se vrátil zpět za Tonizzu, ke změně na čele tak nedošlo.

V závěrečných kolech se Rasmussen pokoušel dostat před Tonizzu s využitím systému DRS, italský soupeř však předvedl ukázkovou obranu a získal vítězství pro Ferrari.

Druhý dojel Frederik Rasmussen s vozem Red Bull před oběma monoposty Renaultu Jarna Opmeera a Cedrica Thomeho.

Na Silverstonu zvítězil Kiefer a Racing Point

I na Silverstonu odstartoval z pole position David Tonizza a i zde udržel za svými zády Frederika Rasmussena.

Rasmussen se však s využitím DRS ve třetím kole dostal do čela před Tonizzovo Ferrari, které o dvě kola později zamířilo do boxů.

Tonizzův pokus o undercut na Rasmussenův Red Bull však nevyšel a Ital se tak zařadil zpět za svého soupeře.

Tonizza navíc vzápětí přišel o další pozici v souboji s Danielem Bereznayem a přes tuto bojující dvojici se dokázal díky overcutu dostat Marcel Kiefer s vozem Racing Point.

Kiefer se poté dokázal dotáhnout i na vedoucího Rasmussena a v jedenáctém kole ho předjel.

Marcel Kiefer si tak dojel pro své první vítězství v F1 Esports v kariéře.

Do závodu na Silverstonu v barvách týmu Haas zasáhl i Martin Štefanko, ten však po startu z 19. místa na body nedosáhl.

Foto: Bryn Lennon

Váš názor Další článek: Já bych se s Leclercem nemazlil, naznačil Montezemolo
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00