Sledujte živě: Sezona DTM pokračuje na Lausitzringu, Kubica bojuje o první body

Čtrnáct dní od úvodních dvou závodů v belgickém Spa pokračuje sezona německého šampionátu cestovních vozů DTM severně od Drážďan na Lausitzringu, o první body do šampionátu chce po nevydařeném víkendu v Belgii bojovat Robert Kubica.
Foto: DTM
Sledujte živě: Sezona DTM pokračuje na Lausitzringu, Kubica bojuje o první body | Foto: DTM

Závodní víkend na Lausitzringu odstartoval v pátek volnými tréninky a pokračuje v sobotu úvodní kvalifikací a prvním závodem. Druhá kvalifikace následovaná druhým závodem jsou na programu v neděli.

Jako lídr šampionátu vstupuje do druhého závodního víkendu sezony Nico Müller, který vyhrál oba závody ve Spa. Vítězem druhého belgického závodu byl původně René Rast, toho ale postihla dodatečná penalizace a ve výsledkové listině se propadl na třetí místo na Müllera a Robina Frijnse.

Robert Kubica dojel v Ardenách při svém debutu v DTM dvakrát na 14. místě.

Sobotní program

Kvalifikace živě na YouTube od 10:45

První závod startuje ve 13:33, PP na Sport 5.

Nedělní program

Kvalifikace živě na YouTube od 10:40

Druhý závod startuje ve 13:33, PP na Sport 5

Další článek: Mediální přestřelka mezi Brownem a Szafnauerem pokračovala i v Barceloně

23:33 | Kevin Magnussen (resp. jeho vůz) obsadili v kvalifikaci na Daytonu skvělé čtvrté místo. Pole získal další bývalý jezdec F1 Felipe Nasr.
16:12 | Ferrari bude testovat ve Fioranu s vozem SF71H z roku 2018. Harmonogram: Pondělí: Alesi, Armstrong, Švarcman Úterý: Leclerc Středu: Sainz Čtvrtek: Sainz (dop.), Shumacher (odp.) Pátek: Schumacher (dop.), Ilott (odp.) U Leclerca se čeká na neg. test na COVID-19.
22. ledna | Ferrari má první ženu v jezdecké akademii – šestnáctiletou Mayu Weug.
22. ledna | Marcus Armstrong, kterého podporuje Ferrari, bude letos závodit ve F2 za tým DAMS.