Sledujte živě: Král, Enge a další Češi jedou dvanáctihodinovku v Brně

Brněnský Masarykův okruh hostí o tomto víkendu třetí závod evropské části sezóny vytrvalostního šampionátu sportovních a cestovních vozů 24H Series. Dvanáctihodinový vytrvalostní podnik bude rozdělen na páteční a sobotní část. Veškeré dění na brněnském okruhu, kterého se účastní celá řada českých pilotů, můžete počínaje kvalifikací sledovat živě prostřednictvím oficiálního youtube kanálu šampionátu.
Sledujte živě: Král, Enge a další Češi jedou dvanáctihodinovku v Brně

Mezi největší favority na celkové vítězství ve dvanáctihodinovém závodě bude bezpochyby patřit český tým Scuderia Praha (třída A6-PRO), který se účastní letošní sezóny 24H Series s vozem Ferrari 488 GT3. Posádku „českého“ Ferrari bude tvořit osvědčená trojice Josef Král, Jiří Písařík, Matteo Malucelli, která v dosavadním průběhu sezóny ovládla dvanáctihodinovky v Mugellu a ve Spa a v lednu dojela třetí ve čtyřiadvacetihodinovém závodě na okruhu v Dubaji.

Další české zastoupení nalezneme ve třídě GT4, kde nasadí dva vozy KTM X-BOW GT4 brněnský tým RTR Projects. Posádku KTM #224 bude tvořit bývalý český pilot formule 1 Tomáš Enge s dalším Čechem Janem Krabcem, Bělorusem závodícím s českou licencí Sergejem Pavlovcem a Rakušanem Eikem Angermayrem. V sesterském voze #226 se bude střídat čtveřice českých pilotů Tomáš Miniberger, Tomáš Kwolek, Karel Bednář, Milan Kodídek se závodnicí Gabrielou Jílkovou.

Gabriela Jílková se vrací na závodní okruhy

Gabriela Jílková se vrací na závodní okruhy

Česká republika bude mít ve třídě GT4 ještě jedno zastoupení, a to v podobě týmu Šenkýř Motorsport. Stáj Roberta Šenkýře do závodu nasadí BMW M4 GT4, za jehož volantem se bude kromě samotného týmového šéfa střídat také Marek Fried a dva Slováci Richard Gonda a Tomáš Erdelyi.

Páteční program odstartuje kvalifikací, na kterou naváže první část závodu od 16:00 do 19:00. Závěrečná fáze dvanáctihodinovky odstartuje v sobotu v 10:00. Odkazy na internetové streamy naleznete níže.

Kvalifikace živě dnes od 11:20

První část závodu živě dnes od 16:00

Druhá část závodu živě v sobotu od 10:00

Foto: Martin Straka

Další článek: Jeden dodavatel převodovek nebude. FIA zjistila, že to není dobrý nápad

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10