Sledujte živě: Josef Král a Scuderia Praha startují na Paul Ricard z pole position!

Druhý podnik evropské části letošní sezony vytrvalostního seriálu 24H Series hostí francouzský okruh Paul Ricard. Ve startovní listině opět nechybí český tým Scuderia Praha.
Foto: 24H Series
Sledujte živě: Josef Král a Scuderia Praha startují na Paul Ricard z pole position! | Foto: 24H Series

Pražská stáj má na jihu Francie na co navazovat. V prvním závodě v italském Mugellu totiž získala druhé místo a o další stupně vítězů bude na Paul Ricard bojovat stejná posádka. Josef Král se bude za volantem střídat se slovenským podnikatelem a gentleman driverem Miroslavem Výbohem a jeho synem Matúšem.

Druzí v Mugellu! Josef Král a Scuderia Praha slaví pódium

Druzí v Mugellu! Josef Král a Scuderia Praha slaví pódium

„Bude to určite další hodně náročný závod. V první řade sbíráme zkušenosti, protože Matúš ani Miro ještě nikdy v Paul Ricard nezávodili, takže je to pro ně zase trochu skok do neznáma. Z toho důvodu nemáme velké ambice, ale samozřejmě uděláme maximum pro to, aby byl co nejlepší výsledek. Speciálně na trati, jako je Le Castellet, kde není vůbec jednoduchá orientace, to bude výzva a za 12 hodin se toho může stát opravdu hodně,“ uvedl spolukomentátor přenosů F1 Josef Král pro F1sport.

Nejvážnější konkurenci pro Ferrari 488 GT3 #11 týmu Scuderia Praha bude představovat švýcarský tým Kessel Racing se stejnou závodní technikou, německá stáj Rutronik Racing by TECE, která do posádky svého Audi R8 LMS GT3 #18 angažovala i zkušeného profesionála Pierra Kaffera nebo tradiční rival pražské stáje tým Herberth Motorsport. Porsche 911 GT3 R #91 německé stáje, která v zimě ovládla Asijskou Le Mans Series ve třídě GT, na konci března zvítězilo v Mugellu právě před pražskou Scuderií.

V páteční kvalifikaci získala Scuderia Praha pole position!

Závod odstartuje v sobotu v 10:00. Šachovnicová vlajka poté zavlaje ve 22:00.

Závod živě zde:

Startovní listina

Live timing

Další článek: Že se týmovým nováčkům nedaří? Žádné překvapení, říká Seidl

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.