Sledujte živě: Josef Král a Scuderia Praha bojují na Hockenheimringu

Na tým Scuderia Praha a českého pilota Josefa Krále čeká třetí podnik sezony evropské části vytrvalostního šampionátu 24H Series.
Foto: Petr Frýba
Sledujte živě: Josef Král a Scuderia Praha bojují na Hockenheimringu | Foto: Petr Frýba

Pražský tým obsadil v Mugellu i na okruhu Paul Ricard druhé místo, v německém Hockenheimu tak bude Scuderia Praha bojovat o třetí stupně vítězů v řadě.

Ve voze Ferrari 488 GT3 #11 se bude Josef Král opět střídat s Matúšem Výbohem, novým členem posádky české stáje na Hockenheimringu však bude Dennis Waszek. V Německu chybí Miroslav Výboh.

„Po dvou skvělých závodních víkendech nás čeká další velká výzva na německém Hockenheimu. K týmu se přidal Dennis Waszek, který pro tento závod nahradí Mira Výboha. Je to dost zásadní změna, ale věřím, že to Dennis i my zvládneme. Rozhodně nám držte palce, budeme to potřebovat,“ napsal Josef Král webu F1sport.

V kategorii GT3 bude Scuderia Praha tentokrát soupeřit i s vozem Lamborghini Huracan GT3 stáje Leipert Motorsport, ve startovní listině opět nechybí ani tradiční rival pražské Scuderie tým Herberth Motorsport se speciálem Porsche 911 GT3 R a své zastoupení má i značka Audi díky týmům Rutronik Racing by TECE nebo Car Collection Motorsport.

Závodu se mimo jiné zúčastní i bývalý parťák Tomáše Engeho z Le Mans Peter Kox. Nizozemec se bude střídat v kokpitu vozu KTM X-Bow GTX #725 německé stáje Reiter Engineering. 

Kompletní startovní listinu naleznete zde.

Dění na Hockenheimringu odstartuje v sobotu ráno kvalifikací.

Kvalifikace živě od 8:50 zde:

Závod na 12 hodin odstartuje v sobotu ve 13:30 a jeho první část bude trvat do 20:00.

Úvodní část závodu živě zde:

Závěrečná část závodu bude na programu v neděli od 14:30 do 20:00.

Nedělní závěrečná část závodu živě zde:

Další článek: Safety car v Monaku zastavila policie

Témata článku: , , , , ,