Sledujte živě: Jedinečná atmosféra Imoly s Petrem Ptáčkem a GT World Challenge

Formule 1 se na okruh v Imole nedaleko Boloni vrátí až 1. listopadu, první velký závodní víkend však italská trať hostí už nyní. Dnes můžete sledovat živě závody formule Renault s českou účastní i start sezony nejprestižnějšího šampionátu vozů GT3.
Foto: GT World Challenge Europe
Sledujte živě: Jedinečná atmosféra Imoly s Petrem Ptáčkem a GT World Challenge | Foto: GT World Challenge Europe

Italská Imola nabízí o tomto víkendu bohatý závodní program, který vyvrcholí v neděli závody Formula Renault Eurocup, GT4 Europe a GT World Challenge Europe.

Nedělní program v Imole odstartuje druhý víkendový závod evropského šampionátu pro sportovní vozy GT4, kde ve startovním poli nalezneme mimo jiné novou Toyotu Supru.

Přímý přenos závodu startuje v 9:35.

Talentovaného českého závodníka Petra Ptáčka čeká druhý víkendový závod v juniorském šampionátu Formula Renault Eurocup. V sobotu Ptáčkovi na jeho monopostu týmu R-ace GP selhalo zavěšení, v neděli tak bude bojovat o první body z druhého italského závodního víkende sezony 2020, která odstartovala v Monze.

Přímý přenos závodu s českou stopou startuje ve 12:05.

Zlatým hřebem závodního víkendu v Imole bude tříhodinový vytrvalostní podnik prestižního seriálu vozů GT3 GT World Challenge Europe Endurance Cup. Šampionát, do kterého patří i slavná čtyřiadvacetihodinovka v belgickém Spa, měl odstartovat už na jaře v Monze, to však nebylo možné kvůli pandemii koronaviru.

I přes problémy, které koronavirus způsobil napříč světem motorsportu, se na startovním roštu pro první závod roku 2020 sešlo téměř 50 vozů GT3 a v Imole je zastoupeno 10 různých značek - Bentley, Mercedes, BMW, Porsche, Lamborghini, Lexus, Audi, Ferrari, McLaren a Aston Martin.

Přímý přenos závodu startuje ve 13:00.

Velkou pozornost v Imole budí lonští vítězové 24 hodin ve Spa tým GPX Racing, který své vozy Porsche 911 GT3-R převlékl do slavných barev Gulf, čímž vzdává poctu vozu Porsche 908/03, které přesně před 50 lety v roce 1970 získalo první, druhé a páté místo na legendárním Targa Floriu.

Tříhodinového závodu v Imole se účastní i bývalý pilot stáje Williams Sergej Sirotkin, který pojede s vozem Ferrari 488 GT3 v barvách ruské stáje SMP Racing. 

Vytrvalostní část sezony GT World Challenge Europe bude pokračovat 6. září na Nürburgringu a poté bude následovat 72. ročník 24 hodin ve Spa. O poslední body v rámci Endurance Cupu se bude bojovat v závodě na 1000 km na Paul Ricard 15. listopadu.

Další článek: Tři závodní víkendy v řadě se nesmí stát normou, varuje Seidl

2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
2. března | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
2. března | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.