Sledujte živě: Druhý závodní víkend DTM na Lausitzringu, Kubica stále čeká na první body

Sezona 2020 německého šampionátu cestovních vozů DTM odstartovala o prvním srpnovém víkendu v belgickém Spa a nyní má na programu už druhý závodní víkend na německém Lausitzringu. Minulou sobotu a neděli se závodilo na krátké verzi okruhu nedaleko Drážďan, o týden později na jezdce čeká prodloužená trať.
Foto: DTM
Sledujte živě: Druhý závodní víkend DTM na Lausitzringu, Kubica stále čeká na první body | Foto: DTM

Ročníku 2020 prestižního seriálu cestovních vozů zatím zcela dominují vozy Audi, které vyhrály všechny čtyři doposud odjeté závody. Třikrát se z vítěztsví radoval loňský vicemistr Švýcar Nico Müller, minulou neděli byl ale poražen dvojnásobným a úřadujícím šampionem Reném Rastem.

Rast a Müller předvedli před týdnem na Lausitzringu úžasný souboj o vítězství, který nakonec vyhrál Rast s náskokem pouhých 0,089 sekundy. Oba jezdci tak vyrovnali rekordní nejtěsnější dojezd závodu DTM z roku 1996, kdy stejným rozdílem porazil Klaus Ludwig týmového kolegu z Opelu Uweho Alzena.

Sestřih nedělního závodu včetně těsného finiše můžete vidět zde:

Druhý závodní víkend na Lausitzringu odstartoval v pátek volnými tréninky a bude pokračovat dvěma kvalifikacemi a dvěma závody v sobotu a v neděli.

Sobotní kvalifikace startuje v 10:40, živě zde:

Sobotní závod startuje ve 13:33, živě ho vysílá Sport 5.

Nedělní kvalifikace startuje v 10:40, živě zde:

Nedělní závod startuje ve 13:33, živě ho vysílá Sport 5.

Na první body v šampionátu stále čeká nováček letošní sezony a bývalý pilot formule 1 Robert Kubica. Polák se svým BMW M4 Turbo DTM francouzské stáje ART obsadil minulý víkend dvě třináctá místa a spolu s dalším nováčkem Fabiem Schererem zůstává jediným pilotem, který má po 4 závodech nulu na bodovém kontě.

Další článek: Kvalifikační režimy zakáže FIA od Monzy. Budou výjimky

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)