Sledujte živě: Druhý závodní víkend DTM na Lausitzringu, Kubica stále čeká na první body

Sezona 2020 německého šampionátu cestovních vozů DTM odstartovala o prvním srpnovém víkendu v belgickém Spa a nyní má na programu už druhý závodní víkend na německém Lausitzringu. Minulou sobotu a neděli se závodilo na krátké verzi okruhu nedaleko Drážďan, o týden později na jezdce čeká prodloužená trať.
Foto: DTM
Sledujte živě: Druhý závodní víkend DTM na Lausitzringu, Kubica stále čeká na první body | Foto: DTM

Ročníku 2020 prestižního seriálu cestovních vozů zatím zcela dominují vozy Audi, které vyhrály všechny čtyři doposud odjeté závody. Třikrát se z vítěztsví radoval loňský vicemistr Švýcar Nico Müller, minulou neděli byl ale poražen dvojnásobným a úřadujícím šampionem Reném Rastem.

Rast a Müller předvedli před týdnem na Lausitzringu úžasný souboj o vítězství, který nakonec vyhrál Rast s náskokem pouhých 0,089 sekundy. Oba jezdci tak vyrovnali rekordní nejtěsnější dojezd závodu DTM z roku 1996, kdy stejným rozdílem porazil Klaus Ludwig týmového kolegu z Opelu Uweho Alzena.

Sestřih nedělního závodu včetně těsného finiše můžete vidět zde:

Druhý závodní víkend na Lausitzringu odstartoval v pátek volnými tréninky a bude pokračovat dvěma kvalifikacemi a dvěma závody v sobotu a v neděli.

Sobotní kvalifikace startuje v 10:40, živě zde:

Sobotní závod startuje ve 13:33, živě ho vysílá Sport 5.

Nedělní kvalifikace startuje v 10:40, živě zde:

Nedělní závod startuje ve 13:33, živě ho vysílá Sport 5.

Na první body v šampionátu stále čeká nováček letošní sezony a bývalý pilot formule 1 Robert Kubica. Polák se svým BMW M4 Turbo DTM francouzské stáje ART obsadil minulý víkend dvě třináctá místa a spolu s dalším nováčkem Fabiem Schererem zůstává jediným pilotem, který má po 4 závodech nulu na bodovém kontě.

Další článek: Kvalifikační režimy zakáže FIA od Monzy. Budou výjimky

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.