Šlápněme už na to, naléhá na Mercedes Lauda

Tým loňských šampionů dosud v testech nebyl ani jednou nejrychlejší, přesto je obávaným favoritem.
Šlápněme už na to, naléhá na Mercedes Lauda

Mercedes by měl konečně přestat „vozit pytle s pískem“ a skrývat tak před soupeři svou skutečnou rychlost, tvrdí Niki Lauda.

Tým dominantních šampionů ročníku 2014 zatím nezakončil ani jeden z dosavadních osmi dnů předsezónního testování s nejrychlejším časem na kontě, svůj program totiž soustředil na jiné záležitosti než honbu za absolutní výkonností.

„Myslím, že v tomto období všichni něco schovávají,“ řekl v rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel.

Lauda však není příznivcem taktiky přezdívané „sandbagging“, tedy úmyslného testování s vyšším množstvím paliva, které skrývá skutečnou výkonnost vozu.

„Požádal jsem svůj tým, aby konečně začal jezdit naplno,“ řekl Niki Lauda pro švýcarský Blick. „Všichni chceme vědět, jak si proti ostatním stojíme.“

Neděle v Barceloně: Nejrychlejší byl Grosjean, Alonso skončil v nemocnici  

Neděle v Barceloně: Nejrychlejší byl Grosjean, Alonso skončil v nemocnici  

Zejména závěr testů v Barceloně naznačil, že Mercedes W06 je skutečně nebezpečným vozem. Nejrychlejší čas posledního dne zajel Romain Grosjean v barvách Lotusu, Nico Rosberg byl přitom pouze o tři desetiny sekundy pomalejší.

Zatímco však Grosjean zajel svůj čas na superměkké směsi pneumatik, Němec svého výkonu dosáhl na středně tvrdé specifikaci. Skutečný výkonnostní rozdíl těchto směsí by měl přitom činit až dvě sekundy na kolo.

Další článek: Berlín začal prodávat vstupenky za závod formule E