Slabiny Ferrari jsou podle jeho technického ředitele zřejmé

Podle technického ředitele Ferrari Jamese Allisona je jasné, co jsou slabé stránky jejich letošního vozu, připouští však, že jejich odstranění zabere nějakou dobu.
Slabiny Ferrari jsou podle jeho technického ředitele zřejmé

F14 T má už od začátku sezóny problémy s pohonnou jednotkou Ferrari ve svých útrobách, která není tak výkonná jako ta od Mercedesu a je navíc těžší. Kromě toho ztrácí Ferrari na své konkurenty také po stránce aerodynamiky.

„Naše slabá místa jsou poměrně jasná,” prohlásil Allison, který na konci loňského roku přišel do Maranella z Lotusu, ovšem na designu letošního monopostu se příliš nepodílel. „Nemáme tolik přítlaku jako ti, kteří jsou rychlejší než my, ani nemáme tolik výkonu a náš vůz je příliš obtížný na řízení.

Má velmi nestabilní zadní část a i s dvěma jezdci, kteří jsou extrémně šetrní k pneumatikám, má vůz tendenci gumy rychle opotřebovávat. Je velmi snadné na tyto slabiny poukázat, poněkud těžší je však už určit program, díky kterému to vyřešíme, ale pracujeme na tom.”

O plánech Ferrari vědí i jeho jezdci

Allison je vedoucím projektu, který je zaměřen na zlepšení výkonnosti Ferrari v příští sezóně. V uplynulých týdnech přitom s plánem seznámil také oba jezdce Fernanda Alonsa a Kimiho Räikkönena.

„Oba naši jezdci mají před sebou stanovený program, a oba měli příležitost nám dát zpětnou vazbu, jako to průběžně dělají o slabých stránkách našeho současného vozu. Je skvělé, když jsou jezdci zapojeni do toho, co děláte a my se snažíme pokusit se jim vysvětlit plány, které máme.“

Diskuze (9) Další článek: Chilton se bojí o deváté místo Marussie v Poháru konstruktérů
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00