Slabinou Mercedesu jsou rychlé zatáčky

Po testech v Mugellu Mercedes ví, v čem se potřebuje zlepšit nejvíce. Důvody k nespokojenosti ale nemá, testovací program přinesl dobré výsledky.
Slabinou Mercedesu jsou rychlé zatáčky

Třídenní účinkování stáje z Brackley hodnotil na konci posledního dne Nico Rosberg. "Dnes jsme se hodně naučili o práci s pneumatikami, což by nám mělo pomoci v dalším závodě v Barceloně," řekl.

"Samozřejmě nás čeká ještě hodně práce a potřebujeme naše auto vylepšit v rychlých zatáčkách, ale celkově jsem spokojený s pokrokem, kterého jsme tento týden tady dosáhli."

I když mimo oficiální tiskové zprávy týmy zpochybnily význam testů v Mugellu, Ross Brawn je oficiální cestou označil za užitečné.

"V Mugellu jsme měli dobrý týden a podařilo se nám realizovat většinu našeho programu, a to navzdory času, který jsme ztratili v úterý kvůli počasí," uvedl.

"Po dlouhé době první příležitost testovat v sezóně se ukázala jako přínosná, hlavně protože nám umožnila vyzkoušet některé nové nápady pro vývoj a detailně si projít možnosti vývoje v oblastech, které jsme identifikovali v prvních čtyřech závodech."

Další článek: Lotus si v Mugellu ověřil novinky a základní nastavení vozu