Slabinou Lotusu je práce se střední směsí pneumatik

Šéf týmu Lotus Eric Boullier přiznal, že i když si E21 obecně rozumí s pneumatikami, na té střední nepodává optimální výkony.
Slabinou Lotusu je práce se střední směsí pneumatik

Kromě Austrálie měli jezdci střední směs k dispozici ve všech dosavadních závodech. Lotus s ní má problémy zejména v kvalifikacích. Pro tento účel byla použita v Malajsii a Bahrajnu.

"Jde spíš o problém s vyvážením, když přezujeme na střední směs," vysvětloval Boullier Autosportu. "V Číně tento problém našim jezdcům moc nepomohl a auto se těžce řídilo."

"Takže možná budeme muset věnovat více pozornosti středním pneumatikám a lépe poznat, jak s nimi zacházet v horku i chladném počasí."

Lotus měl s kvalifikační výkonností problémy už loni, ale v druhé polovině sezóny zaznamenal zlepšení, které si částečně přenesl do letošního ročníku.

"Víme, že to můžeme dokázat. Jde jen o to, aby se nám to dařilo pravidelně. Určitě jsme v lepší pozici než loni. Stavěli jsme na roce 2012, navíc máme stabilitu s jezdci. Takže je zřejmé, že můžeme být silnější než loni," dodal šéf enstonské stáje.

Další článek: Katar, Bahrajn nebo Abú Zabí. Příští rok by měly být testy v teple

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon