Slabinou Lotusu je práce se střední směsí pneumatik

Šéf týmu Lotus Eric Boullier přiznal, že i když si E21 obecně rozumí s pneumatikami, na té střední nepodává optimální výkony.
Slabinou Lotusu je práce se střední směsí pneumatik

Kromě Austrálie měli jezdci střední směs k dispozici ve všech dosavadních závodech. Lotus s ní má problémy zejména v kvalifikacích. Pro tento účel byla použita v Malajsii a Bahrajnu.

"Jde spíš o problém s vyvážením, když přezujeme na střední směs," vysvětloval Boullier Autosportu. "V Číně tento problém našim jezdcům moc nepomohl a auto se těžce řídilo."

"Takže možná budeme muset věnovat více pozornosti středním pneumatikám a lépe poznat, jak s nimi zacházet v horku i chladném počasí."

Lotus měl s kvalifikační výkonností problémy už loni, ale v druhé polovině sezóny zaznamenal zlepšení, které si částečně přenesl do letošního ročníku.

"Víme, že to můžeme dokázat. Jde jen o to, aby se nám to dařilo pravidelně. Určitě jsme v lepší pozici než loni. Stavěli jsme na roce 2012, navíc máme stabilitu s jezdci. Takže je zřejmé, že můžeme být silnější než loni," dodal šéf enstonské stáje.

Další článek: Katar, Bahrajn nebo Abú Zabí. Příští rok by měly být testy v teple

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.