Skvělé časy McLarenu v testech byly zřejmě zapříčiněny chybou

Na vině byl v Jerezu zřejmě špatně nastavený komponent na podvozku. Následná velmi rychle zajetá kola v podání Jensona Buttona tedy zřejmě byla zkreslená.
Skvělé časy McLarenu v testech byly zřejmě zapříčiněny chybou

Zmiňovaný komponent nejspíše zapříčinil, že světlá výška vozu byla extrémně malá. Button pak v inkriminovaný den vévodil výsledkovým listinám. Problém je ovšem v tom, že s tehdejším nastavením zřejmě nepůjde jezdit na většině okruhů. Možná ještě větší potíže ale zřejmě způsobí to, že v důsledku této chyby McLaren nasbíral pokažená a neodpovídající data. "Měli jsme jiné nastavení, než jsme si mysleli. Jiné, než s kterým jsme mohli pracovat," nechal se slyšet Jenson Button. 

Okamžitá rychlost McLarenu v prvním dni zimních testů mnohé překvapila. Jakmile se ale na pochybení přišlo a podvozek byl upraven, časy týmu z Wokingu se vrátily do realističtějších hodnot. 

"Šlo o součástku, kvůli které byl vůz posazen nerealisticky nízko, což se projevilo na jeho zdánlivé rychlosti. Na hrbolatém okruhu by to nemohlo fungovat. Je to ten důvod, proč je vůz při podávání výkonů tak vybíravý (tj. je velmi rychlý pouze za velmi specifických podmínek - pozn. redakce). Musíme to vyřešit. Jeli jsme s nastavením, které by na mnoha tratích nebylo možné," přiznal pro web SPEED.com šéf týmu McLaren Martin Whitmarsh.

Velká cena Austrálie se McLarenu nepodařila. Bodoval pouze Jenson Button, který dojel na deváté pozici. Podle mistra světa z roku 2009 se jednalo o maximum, víc dnes z monopostu MP4-28 vykřesat nešlo. Slavný britský tým teď podle všeho čeká usilovná práce na odčinění starých přehmatů. 

Další článek: GP Austrálie 2013 - neděle

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00