Skupina týmů usiluje o podíl ve F1, prozradil Ecclestone

Podle šéfa formule 1 Bernieho Ecclestona by mohlo brzy dojít ke změně vlastnických poměrů v královně motorsportu, podíl chtějí nejmenované týmy.
Skupina týmů usiluje o podíl ve F1, prozradil Ecclestone

Již delší dobu se spekuluje, že Ecclestone chce získat kontrolu nad formulí 1, a teď se k této informaci veřejně vyjádřil v rozhovoru pro Bloomberg.

Řekl, že podíl ve formuli 1 chce koupit skupina týmů, aniž by upřesnil její složení. „Uvidíme, s čím ta skupina přijde. Možná dají dohromady dost, aby koupily akcie.“ Šéf formule 1 dodal, že se zatím „jen diskutuje a nemusí to nikam vést.“

A co říkají spekulace, které vyvolaly Ecclestonův komentář? Ecclestone se má snažit koupit podíl, který mu zajistí kontrolu nad formulí 1 mimo jiné proto, aby ho nemohl nikdo odstavit od kormidla. V současnosti totiž rozhoduje společnost CVC, která ho může vyměnit, pokud mu soud v Mnichově nedopadne dobře.

Představitelé CVC už avizovali, že pokud bude Ecclestone odsouzen za korupci, vymění ho. Kontrola nad formulí 1 ale samozřejmě znamená mnohem víc, a to především možnost měnit finanční podmínky, což by se líbilo týmům.

Týmy, které mají být součástí Ecclestonovy snahy získat rozhodující podíl, jsou údajně Ferrari a Red Bull, pravděpodobně i další.

Ecclestonovi patří v současnosti 5,3% podíl v F1, jeho rodinný trust Bambino má 8,5 %. Největším vlastníkem jsou CVC Capital Partners (35,5 %) a Waddell & Reed (20,9 %). Zkrachovalá banka Lehman Brothers má 12,3 %. Mezi další spoluvlastníky patří norská Norges, JP Morgan, Texaský učitelský penzijní fond, BlackRock a Churchill Capital.

Další článek: Testy v Bahrajnu uzavřel nejlepším časem Hamilton

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.