Skupina týmů usiluje o podíl ve F1, prozradil Ecclestone

Podle šéfa formule 1 Bernieho Ecclestona by mohlo brzy dojít ke změně vlastnických poměrů v královně motorsportu, podíl chtějí nejmenované týmy.
Skupina týmů usiluje o podíl ve F1, prozradil Ecclestone

Již delší dobu se spekuluje, že Ecclestone chce získat kontrolu nad formulí 1, a teď se k této informaci veřejně vyjádřil v rozhovoru pro Bloomberg.

Řekl, že podíl ve formuli 1 chce koupit skupina týmů, aniž by upřesnil její složení. „Uvidíme, s čím ta skupina přijde. Možná dají dohromady dost, aby koupily akcie.“ Šéf formule 1 dodal, že se zatím „jen diskutuje a nemusí to nikam vést.“

A co říkají spekulace, které vyvolaly Ecclestonův komentář? Ecclestone se má snažit koupit podíl, který mu zajistí kontrolu nad formulí 1 mimo jiné proto, aby ho nemohl nikdo odstavit od kormidla. V současnosti totiž rozhoduje společnost CVC, která ho může vyměnit, pokud mu soud v Mnichově nedopadne dobře.

Představitelé CVC už avizovali, že pokud bude Ecclestone odsouzen za korupci, vymění ho. Kontrola nad formulí 1 ale samozřejmě znamená mnohem víc, a to především možnost měnit finanční podmínky, což by se líbilo týmům.

Týmy, které mají být součástí Ecclestonovy snahy získat rozhodující podíl, jsou údajně Ferrari a Red Bull, pravděpodobně i další.

Ecclestonovi patří v současnosti 5,3% podíl v F1, jeho rodinný trust Bambino má 8,5 %. Největším vlastníkem jsou CVC Capital Partners (35,5 %) a Waddell & Reed (20,9 %). Zkrachovalá banka Lehman Brothers má 12,3 %. Mezi další spoluvlastníky patří norská Norges, JP Morgan, Texaský učitelský penzijní fond, BlackRock a Churchill Capital.

Další článek: Testy v Bahrajnu uzavřel nejlepším časem Hamilton

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10