Skupina členů britského parlamentu žádá odvolání GP Bahrajnu

Stejně jako v předchozích letech doprovázejí závod v Bahrajnu nesouhlasné názory především z Velké Británie. Ecclestone je ochotný se setkat s bahrajnskou opozicí.
Skupina členů britského parlamentu žádá odvolání GP Bahrajnu

Před několika dny apeloval Damon Hill na FIA, aby zaujala jasné stanovisko k Bahrajnu. Podle bývalého mistra světa by formule 1 do Bahrajnu jet neměla, aby nezhoršila napětí, které v zemi přetrvává.

V Bahrajnu totiž stále existuje nespokojená opozice, která se dovolává demokratických práv, která jsou podle ní obyvatelům upírána. Dochází k protestům a občas také k násilí. Také z tohoto důvodu adresovala skupina 20 členů britského parlamentu dopis Berniemu Ecclestonovi, v němž žádá zrušení závodu.

"Od dubna 2012 umřelo mnoho dalších lidí včetně dětí a celá země žije ve strachu a zastrašování," uvedli. "Loni se závod konal za podmínek stanného práva. Tři stovky protestujících byly zadrženy, někteří strávili měsíce ve vězení."

Podle členů parlamentu stále dochází k porušování lidských práv, a proto demokraticky smýšlející lidé nemůžou souhlasit s konáním závodu.

Ecclestone s odvoláním Grand Prix pochopitelně nepočítá. Ale je ochoten se setkat s bahrajnskou opozicí. "Nechceme problémy. Nechceme, aby se lidé hádali a bojovali kvůli věcem, kterým nerozumíme, protože my jim opravdu nerozumíme," uvedl. "Někteří lidé mají pocit, že je to naše chyba, že jsou tam problémy."

Šéf formule 1 dodal, že má pro bahrajnskou opozici pochopení. "Velmi s nimi sympatizujeme. Nezapomínejte, že jsem to byl já, kdo odvolal závod, když byl v Jižní Africe Apartheid."

Další článek: Nejlepší jezdec má nejrychlejší auto, říká Hamilton o Alonsovi

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..