Skupina členů britského parlamentu žádá odvolání GP Bahrajnu

Stejně jako v předchozích letech doprovázejí závod v Bahrajnu nesouhlasné názory především z Velké Británie. Ecclestone je ochotný se setkat s bahrajnskou opozicí.
Skupina členů britského parlamentu žádá odvolání GP Bahrajnu

Před několika dny apeloval Damon Hill na FIA, aby zaujala jasné stanovisko k Bahrajnu. Podle bývalého mistra světa by formule 1 do Bahrajnu jet neměla, aby nezhoršila napětí, které v zemi přetrvává.

V Bahrajnu totiž stále existuje nespokojená opozice, která se dovolává demokratických práv, která jsou podle ní obyvatelům upírána. Dochází k protestům a občas také k násilí. Také z tohoto důvodu adresovala skupina 20 členů britského parlamentu dopis Berniemu Ecclestonovi, v němž žádá zrušení závodu.

"Od dubna 2012 umřelo mnoho dalších lidí včetně dětí a celá země žije ve strachu a zastrašování," uvedli. "Loni se závod konal za podmínek stanného práva. Tři stovky protestujících byly zadrženy, někteří strávili měsíce ve vězení."

Podle členů parlamentu stále dochází k porušování lidských práv, a proto demokraticky smýšlející lidé nemůžou souhlasit s konáním závodu.

Ecclestone s odvoláním Grand Prix pochopitelně nepočítá. Ale je ochoten se setkat s bahrajnskou opozicí. "Nechceme problémy. Nechceme, aby se lidé hádali a bojovali kvůli věcem, kterým nerozumíme, protože my jim opravdu nerozumíme," uvedl. "Někteří lidé mají pocit, že je to naše chyba, že jsou tam problémy."

Šéf formule 1 dodal, že má pro bahrajnskou opozici pochopení. "Velmi s nimi sympatizujeme. Nezapomínejte, že jsem to byl já, kdo odvolal závod, když byl v Jižní Africe Apartheid."

Další článek: Nejlepší jezdec má nejrychlejší auto, říká Hamilton o Alonsovi

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00