Skončily mimořádné testy pneumatik pro rok 2020. Odjelo se 404 kol

V Barceloně proběhly v pondělí a v úterý mimořádné testy pneumatik pro příští rok.
Skončily mimořádné testy pneumatik pro rok 2020. Odjelo se 404 kol

Pneumatiky pro příští rok měly být už hotové a jejich vývoj uzavřen. Týmy si však na konci června vyžádaly, aby měly pneumatiky v příštím roce širší pracovní okno. Pirelli provedlo úpravy a následovaly dodatečné testy na katalánském okruhu. 

V pondělí jezdil s ferrari Sebastian Vettel, který odjel 145 kol. Kromě něj byl na okruhu také Alexander Albon, který odjel s red bullem 115 kol.

V úterý pokračoval v testech Mercedes, který do vozu posadil Estebana Ocona, který odjel 144 kol. Celkem tak Pirelli odjelo během obou dní 404 kol.

Data budou předána všem týmům. Očekává se, že v Austinu dostanou všichni jezdci dvě sady pneumatik pro rok 2020, aby si je mohli vyzkoušet v tréninku.

Kromě vozů formule 1 jezdil v Barceloně také vůz F2, který také testoval pneumatiky pro příští rok, ale ty budou už 18palcové.

Pirelli v Monze představilo 18palcové pneumatiky na voze F2

Pirelli v Monze představilo 18palcové pneumatiky na voze F2

Klepněte pro větší obrázek
Další článek: Déšť a vítr provázely střet DTM a Super GT na Hockenheimu, Button získal deváté místo

11:39 | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...
28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.