Skončil vztah mezi Alonsem a McLarenem? Okolí Španěla to popírá

Uvidíme ještě Fernanda Alonsa někdy a někde v barvách McLarenu?
Skončil vztah mezi Alonsem a McLarenem? Okolí Španěla to popírá

Fernando Alonso na konci loňského roku pověsil minimálně dočasně závodní overal formule 1 na hřebík. S McLarenem se však nerozloučil. Zůstal ambasadorem značky. Letos v Bahrajnu se zúčastnil testů.

V květnu pak Alonso nastoupil v Indianapolis. Tým jel letos podstatně více na vlastní pěst než před dvěma lety a nedopadlo to dobře. Alonso se do Indy 500 vůbec nekvalifikoval.

Od té doby nemáme žádné konkrétní náznaky, že by vztah mezi McLarenem a Alonsem ještě aktivně pokračoval. 

Pokud dostanu auto, které vyhrává, tak se do F1 vrátím, říká Alonso

Pokud dostanu auto, které vyhrává, tak se do F1 vrátím, říká Alonso

Není to pravda, říká Alonsovo okolí

Podle webu Motorsportmagazine.com to vypadá, že se obě strany dohodly na ukončení spolupráce. Španělský web SoyMotor.com se však odvolává na okolí Alonsa, podle kterého je dvojnásobný mistr světa stále ambasadorem týmu a od ledna se na jeho vztahu a spolupráci s Wokingem nic nezměnilo.

Andreas Seidl před pár dny uvedl: „Nemáme v úmyslu posadit Fernanda zpět do vozu formule 1,“ řekl Seidl pro RaceFans. „S Landem a Carlosem jsme velmi spokojeni. Odvádí skvělou práci a jsou pro nás budoucností. Na to se soustředím.“

Mluvčí McLarenu nechtěla být o moc konkrétnější: „Fernando, stejně jako všichni ostatní současní a minulí jezdci McLarenu, bude vždy součástí rodiny McLarenu a máme s ním silný vztah. Nemáme v plánu ho nasadit v dalších testech F1 v tomto roce, protože se soustředíme na Carlose a Landa. Je svobodný, pokud jde o další příležitosti v motorsportu a my ho v tom podpoříme.“

WEC je ve všem o krok před F1. Platí to i pro pneumatiky, říká Alonso

WEC je ve všem o krok před F1. Platí to i pro pneumatiky, říká Alonso

Alonso nedávno řekl, že ho v letošním roce ještě čeká několik závodů, ale konkrétní nebyl. Nevíme zatím nic ani o jeho plánech v příštím roce.Stále více se mluví o jeho startu v Dakaru.

Je téměř jisté, že se Alonso bude chtít vrátit do Indianapolis. Vítězství v závodě na 500 mil mu chybí k zisku triple crown. Stále více to však vypadá, že jeho další účast ve staré cihelně už nemusí být v oranžovém voze McLarenu. 

Foto: IndyCar

Další článek: Zlepšilo se předjíždění? Těžko říct, hodnotí Räikkönen

14. července | Masi bude pokračovat jako ředitel závodu až do konce sezóny.
14. července | Během závodu se 26krát změnilo nejrychlejší kolo závodu. Ve všech případech ho zajeli jezdci Mercedesu. #F1Fakt
14. července | Tým Šenkýř Motorsport vybojoval na Red Bull Ringu skvělé druhé místo! odkaz