Skončí ve Španělsku neuvěřitelná série 10 různých vítězů za 10 let?

Za posledních 10 let poznala Velká cena Španělska 10 rozdílných vítězů. Skončí letos tato série?

Katalánských okruh má v kalendáři formule 1 zvláštní postavení. Jedná se o první evropský závod, týmy na něj poprvé v sezóně přivezou motorhomy a samozřejmě nové díly.

Okruh týmy velmi, velmi dobře  znají. V posledních letech je to místo, kde probíhají předsezónní testy, takže už před prvním tréninkem mají týmy obrovské množství dat. V březnu ale bylo samozřejmě o dost chladněji.

Grand Prix Španělska je posledním závodem, který vyhrál Fernando Alonso. Ten zde uspěl dvakrát – v roce 2006 v barvách Renaultu a v roce 2013 s Ferrari. Od jeho posledního vítězství v F1 tak uplynou 4 roky.

Vloni ovlivnila závod kolize jezdců Mercedesu. Závod vyhrál Max Verstappen. Tehdy mu bylo 18 let a 288 dní, čímž se stal nejmladším vítězem Grand Prix F1 v historii.

• 2007: Felipe Massa

Mohla by být série pokračovat? Mohla. Existují dva reálné scénáře. Red Bull chce nasadit téměř nový vůz. Pokud by vyhrál Daniel Ricciardo, série by pokračovala. Pravděpodobnější je ale varianta, že závod vyhraje Valtteri Bottas.

V případě vítězství někoho jiného z trojice Mercedes, Ferrari, Red Bull by série skončila.