Sjeté pneumatiky házely Williamsu klacky pod nohy v cestě za stupni vítězů

Williams v Bahrajnu vykazoval velký potenciál, nakonec se ale musel spokojit se stejným výsledkem jako v Malajsii.
Sjeté pneumatiky házely Williamsu klacky pod nohy v cestě za stupni vítězů

Ve Velké ceně Bahrajnu byly chvíle, kdy Williams pořádně vystrkoval růžky. Monoposty v barvách Martini se ale chovaly příliš drsně k pneumatikám. Na to doplatil i Felipe Massa, který se nakonec musel spokojit se sedmou pozicí.

„Start byl fantastický, měl jsem dobrou přilnavost a vyšlo to výborně. Byli jsme v dobré pozici a mohli jsme bojovat, ale opotřebení pneumatik bylo bohužel horší, než jsme očekávali. Safety car nám také příliš nepomohl, věřím, že jsem měl být spíše na úrovni Force Indie než za Red Bullem. Je to škoda. Jinak to ale byla dobrá velká cena s dobrými souboji. Je velice pozitivní, že bodovaly oba naše vozy,“ okomentoval svůj závod Massa.

Valtteri Bottas do závodu nastoupil z velmi slibné třetí pozice na roštu. Po zhasnutí červených startovních světel se ale propadl pořadím. Z bojů o stupně vítězů ho definitivně vyřadily potíže s pneumatikami.

„Naše strategie hodně byla výrazně ovlivněna nepodařeným startem. Příliš se mi protáčela kola, kvůli čemuž jsem přišel o několik pozic. Bylo to frustrující. Měli jsme problémy s pneumatikami, bylo to horší než v našich předpovědích. Na druhou stranu je dobré, že oba vozy přivezly body. Pořád ale chceme víc, a tak budeme pokračovat v tvrdé práci. Těšíme se na příští závod,“ nechal se slyšet Bottas. 

Rob Smedley má za sebou první ostré představení v barvách Williamsu. Dle vlastních slov je kvalitami týmu nadšen a věří, že v něm dřímá velký potenciál.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Buttonovo jubileum pokazila spojka, Magnussen měl stejné problémy

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10