Situace v šampionátu vypadá dobře. Verstappen ale po devátém letošním vítězství zůstává nohama na zemi

Max Verstappen vyhrál Velkou cenu Mexika a devátým triumfem v letošní sezóně navýšil svůj náskok na čele mistrovství světa formule 1 čtyři závody před koncem na 19 bodů. Pilot Red Bullu si ale uvědomuje, že situace se může rychle změnit.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Situace v šampionátu vypadá dobře. Verstappen ale po devátém letošním vítězství zůstává nohama na zemi | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Nizozemec po vydařeném startu suverénním způsobem ovládl závod na okruhu bratří Rodriguezů. O dalších sedm bodů také navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa před Lewisem Hamiltonem, který dnes dojel druhý.

I přes slibný náskok si ale Verstappen uvědomuje, že vyhráno ještě nemá a jeden nepovedený závod může Hamiltona vrátit do hry.

„Ještě je dlouhá cesta do cíle. Samozřejmě to vypadá dobře, velmi rychle se to ale také může otočit. Do Brazílie se těším, mám tam také velmi dobré vzpomínky,“ říká Verstappen.

Klíčovým momentem mexické velké ceny byl podle Verstappena start, kdy se dostal do čela a v čistém vzduchu tak mohl naplno využít potenciálu svého vozu.

„Jeli jsme hezky tři vedle sebe a bylo to jen o tom pokusit se zabrzdit co nejpozději. Udržel jsem se na trati a z třetího místa se dostal na první. To udělalo můj závod, protože pak jsem se mohl jen soustředit na sebe. Vůz měl neuvěřitelnou rychlost, mohl jsem si tedy jet svoje.“

Pérez chtěl druhé místo

Sergio Pérez se stal prvním Mexičanem, který se ve Velké ceně Mexika F1 dostal na stupně vítězů. Třetí v cíli pilot Red Bullu ale doufal v první dvě místa pro rakouský tým. V závěru ale neměl rychlost na překonání Lewise Hamiltona z Mercedesu.

„Dnes jsem chtěl více. Chtěl jsem pro tým dosáhnout 1-2 a bylo to velmi blízko, neměl jsem ale jedinou šanci dostat se dopředu. Dal jsem do toho celé své srdce,“ řekl Pérez.

Diskuze (4) Další článek: Mercedes proti lepšímu Red Bullu nemohl nic udělat, přiznal druhý Hamilton
8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30