Situace v Bahrajnu se zhoršila, plán na vynechání GP dostává reálné obrysy

Ačkoliv se Bernie Ecclestone a šéfové týmů snažili minulý týden vyvolat dojem, že je v Bahrajnu vše v naprostém pořádku, realita se poněkud liší a týmy se zařídily tak, aby mohly závod vynechat.
Situace v Bahrajnu se zhoršila, plán na vynechání GP dostává reálné obrysy

Stejně jako loni prosazuje Ecclestone konání Grand Prix Bahrajnu, i když v zemi pokračují nepokoje. Demonstrace a střety s policií jsou na každodenním pořádku a během uplynulých dní došlo k další eskalaci násilí.

Při pátečních demonstracích byl zastřelen dvaadvacetiletý Ahmed Ismail. Podle svědků na něj stříleli "členové milice v neoznačeném voze".

Formule 1 tak znovu čelí těžké situaci, a i když navenek vytváří dojem, že v Bahrajnu určitě pojede, týmy mají připravený záložní plán, jak v případě problémů Grand Prix vynechat.

Závod v Bahrajnu se má uskutečnit 22. dubna, tedy přesně týden po závodě v Číně. Týmy proto mají plán B, který počítá s odjezdem z Číny přes Dubaj rovnou domů. Očekává se, že rozhodnutí o případném odvolání GP Bahrajnu padne právě během závodního víkendu v Šanghaji.

Další článek: Schumacher se loni v Monze bránil v souladu i s letošními pravidly

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...