Situace v Bahrajnu se zhoršila, plán na vynechání GP dostává reálné obrysy

Ačkoliv se Bernie Ecclestone a šéfové týmů snažili minulý týden vyvolat dojem, že je v Bahrajnu vše v naprostém pořádku, realita se poněkud liší a týmy se zařídily tak, aby mohly závod vynechat.
Situace v Bahrajnu se zhoršila, plán na vynechání GP dostává reálné obrysy

Stejně jako loni prosazuje Ecclestone konání Grand Prix Bahrajnu, i když v zemi pokračují nepokoje. Demonstrace a střety s policií jsou na každodenním pořádku a během uplynulých dní došlo k další eskalaci násilí.

Při pátečních demonstracích byl zastřelen dvaadvacetiletý Ahmed Ismail. Podle svědků na něj stříleli "členové milice v neoznačeném voze".

Formule 1 tak znovu čelí těžké situaci, a i když navenek vytváří dojem, že v Bahrajnu určitě pojede, týmy mají připravený záložní plán, jak v případě problémů Grand Prix vynechat.

Závod v Bahrajnu se má uskutečnit 22. dubna, tedy přesně týden po závodě v Číně. Týmy proto mají plán B, který počítá s odjezdem z Číny přes Dubaj rovnou domů. Očekává se, že rozhodnutí o případném odvolání GP Bahrajnu padne právě během závodního víkendu v Šanghaji.

Další článek: Schumacher se loni v Monze bránil v souladu i s letošními pravidly

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.