Situace s motory Fernanda Alonsa je trochu napjatá, přiznává Ferrari

Ferrari věří, že se Fernando Alonso vyhne penalizaci za nasazení devátého motoru. Ale musí být velmi opatrný, protože sebemenší problém by znamenal konec ambicí na titul.
Situace s motory Fernanda Alonsa je trochu napjatá, přiznává Ferrari

Každý jezdec smí za celou sezónu použít jen osm motorů a Alonso ten svůj poslední nový nasadil už v Monze, ze všech kandidátů na titul nejdřív. Od té doby jezdí s použitými motory a doufá, že mu do konce sezóny vydrží.

"Doufám, že ne," odpověděl šéf Ferrari Stefano Domenicali na otázku, zda Alonsovi nedojdou do poslední Grand Prix agregáty. "Pokud ano, bylo by nesmírně těžké bojovat až do konce. Snažíme se vše zvládnout se současnými motory, takový je náš plán a snad to zvládneme až do Abú Zabí. Pokud budeme mít nějaké problémy se spolehlivostí, bude to velmi traumatizující, protože by bylo prakticky nemožné dohnat bodovou ztrátu, kterou dohnat potřebujeme, pokud chceme bojovat s Red Bullem a McLarenem, protože jsou velmi silní. Nemůžeme si dovolit žádné problémy, znamenaly by konec."

Problémy se spolehlivostí pohonných jednotek mělo Ferrari v prvních závodech, proto muselo pro zbytek sezóny naplánovat pro zbývající motory víc kilometrů, než původně zamýšlelo. Teď musí být Italové velmi opatrní.

"Je to o tom, kolik kilometrů můžete najet s jedním motorem. To je celé," řekl Domenicali. "Prodloužili jsme jeho používání a doma jsme to testovali, abychom si byli jistí, že to není problém. Ale musíme být opatrní, abychom nic nepřehřáli. Co se týče teplot, nesmíme být agresivní. Musíme si na to dávat pozor především v horkých závodech po Koreji."

Podobné problémy jako Alonso měl také Massa, ten ale využil selhání techniky v singapurské kvalifikaci a nechal si do závodu nasadit devátý motor, protože na startovním roštu mu stejně patřilo poslední místo, takže se penalizace deseti míst nijak neprojevila. Ostatní adepti na titul nasadili osmý motor poprvé až v Suzuce, kromě Marka Webbera, ten ho ještě ušetřil a použije ho až v sobotu v Jeongamu, více zde.

Diskuze (66) Další článek: Prvních úprav se na korejském okruhu dočká úsek před cílovou rovinkou
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10