Situace s GP Koreje není dobrá, přiznal Ecclestone

Necelý měsíc zbývá do plánovaného termínu GP Koreje a nepřipravenost okruhu vyvolává obavy na všech stranách.
Situace s GP Koreje není dobrá, přiznal Ecclestone

"No, není to dobré," řekl Bernie Ecclestone pro BBC. "Inspekce měla proběhnout asi před šesti týdny, což se stalo, ale okruh neprošel. Obvykle má kontrola proběhnout 90 dní před závodem a teď jsme se toho museli vzdát. To, co jsme udělali, je dost nebezpečné, ale otázka zní, jestli závod zrušíme nebo ne? Říkají (pořadatelé), že to bude OK, takže doufáme, že mají pravdu."

Korejci reagovali na Ecclestonovo prohlášení s tím, že Grand Prix ohrožena není. "Nebudeme mít problémy s pořádáním závodu 24. října, jelikož jsme práce téměř dokončili," řekl mluvčí okruhu pro AFP. "Pospíšíme si a představitelé FIA uvidí zcela dokončený okruh, až přijedou na inspekci za dva týdny. Ecclestonovy poznámky bereme vážně jako vzkaz, že se v přípravách na závod musíme zlepšit."

Okruh Yeongam doprovázejí pochybnosti dlouhodobě, přesto se na začátku září zdálo, že by měli Korejci stihnout vše včas. Karun Čandhok sice jezdil s formulí Red Bullu v podstatě na stavbě, ale ta byla ve fázi, která dávala naději, že se za téměř dva měsíce stihne vše dokončit.

FIA musela několikrát odložit svoji závěrečnou inspekci okruhu, teď je naplánovaná na týden po GP Japonska, tedy zhruba jen 10 dní před samotným závodem. Důvod je ten, že doposud nebyl dokončen povrch trati.

Nejistý osud GP Koreje představuje komplikace pro týmy, které musí složitě plánovat přepravu svých lidí a materiálu, což je spojeno s nemalými náklady. Ty jsou v Koreji velké také proto, že si okruh účtuje vysoké poplatky za pronájem prostor, které v tuto chvíli ještě nejsou ani dokončené.

Týmy mají jisté obavy z nekonání korejského závodu, ale věří a doufají, že se nakonec přeci jen uskuteční. "Byli jsme tam před pár týdny a s přípravami dobře pokročili," řekl šéf Red Bullu Christian Horner. "Takže věříme, že se to podaří. V současnosti zůstávají všechny rezervace letenek v platnosti."

 

Další článek: Whitmarsh: Hamilton nechyboval, nebyl to zoufalý manévr

18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
7. května | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00