Situace okolo Force Indie může v Monze zamíchat i jezdeckými sestavami

Force India sundala loga z motorhome i svých kamionů. Stále se řeší, zda bude moci ve Spa nastoupit a pod jakým názvem.
Situace okolo Force Indie může v Monze zamíchat i jezdeckými sestavami

Už víme, že tři týmy (Williams, Renault, McLaren) blokují změnu názvu Force Indie. Tým by tak v lepším případě musel začít úplně od nuly. Problém je, že Stroll a jeho konsorcium nemají závodní licenci. Koupili jen majetek týmu.

Podle Auto Motor und Sport je na stole kompromis, se kterým přišla FIA. Týmy odsouhlasí změnu názvu, ale Force India přijde o všechny dosavadní body v Poháru konstruktérů. Začně s nulou.

Příští rok by tak tým sice dostal peníze za účast ve dvou z posledních tří sezón (nebyl by považován za úplně nový tým), ale za letošní rok by dostal peníze za pozici v Poháru konstruktérů, kterou si ve zbývajících závodech vybojuje. A s nulou bodů po 12 závodech by to nebyla asi zrovna nejlepší pozice.

Force India v právní pasti: Nastoupí pod novým názvem. A nastoupí vůbec?

Force India v právní pasti: Nastoupí pod novým názvem. A nastoupí vůbec?

Pokud vše proběhne, mohli bychom se dočkat velkých jezdeckých změn a to už pro závod v Monze. Lance Stroll by přešel do Force Indie (logicky). U Williamsu by ho mohl nahradit Robert Kubica. Dokonce je zde ještě jedna možná změna. Esteban Ocon by nahradil Stoffela Vandoorna u McLarenu. 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Calderón stále doufá v testování pro Sauber

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10