Širší pneumatiky oddělí lepší jezdce od zbytku pole, myslí si Ricciardo

Strategická skupina schválila zavedení širších pneumatik od roku 2017. Podle Ricciarda to pomůže oddělit lepší jezdce od zbytku pole.
Širší pneumatiky oddělí lepší jezdce od zbytku pole, myslí si Ricciardo

V roce 2017 bychom se měli dočkat širších zadních pneumatik. Dnes mají šířku 36 cm, za dva roky to má být 42 cm, což je velikost, kterou jsme naposledy viděli v F1 v roce 1992.

Efekt této změny je jasný – lepší přilnavost a tím i rychlejší monoposty. F1 chce zrychlit až o šest sekund. Pneumatiky mají být jedním z kroků, tím dalším bude třeba nižší hmotnost vozu.

„Z mentálního hlediska se musíte více soustředit, takže si myslím, že uvidíme větší rozdíl mezi špičkovými jezdci, a řekněme, ostatními,“ řekl Daniel Ricciardo.

„Přínosné to bude myslím pro ty, kteří si myslí, že na to mají. Mechanický grip je velká věc. Je to nejlepší cesta, protože se budete moci přiblížit (k jinému vozu) v rychlých částech. Časy na kolo budou rychlejší, vše bude mnohem rychlejší. Myslím, že mechanická přilnavost by mohla být větší. Můžeme získat pár sekund, aniž bychom přidávali v oblasti aerodynamiky.“

Podle Ricciarda ale ani současná formule 1 není špatná. „Myslím, že tempo, kterým dnes jezdíme, je pomalejší, ale závodění je dobré.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Todt: My reklamu na alkohol zakazovat nemůžeme

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.