Sirotkinovi je Williamsu velmi líto

Ruský závodník sice pro Williams již nepracuje, na tým z Grove však nezanevřel a předsezonní trápení slavné stáje ho mrzí.
Sirotkinovi je Williamsu velmi líto

Třiadvacetiletý Sergej Sirotkin strávil v závodní sedačce formule 1 přesně jednu sezonu – tu loňskou, kdy hájil barvy Williamsu. Týmu ani Sirotkinovi se příliš nedařilo. Moskevský rodák získal jeden bod za desáté místo ve Velké ceně Itálie a v šampionátu skončil poslední.

V letošní sezoně plní dvojí úlohu – stal se rezervním jezdcem Renaultu a povinnosti bude mít rovněž ve světovém šampionátu ve vytrvalostních závodech. Když spatřil mizérii Williamsu v testech, nezakrýval zklamání.

Britský tým kvůli problémům se stavbou vozu FW42 přišel o první dva a půl dne testování. A když už byl na trati, okupoval nejnižší příčky. Zatím se tak zdá, že do sezony Williams vstoupí jako největší outsider. To je pro kdysi veleúspěšný tým velmi chmurná vyhlídka.

„Víme, že je tým ve velkých problémech. Znám tam spoustu skvělých lidí a přátel. Strávili jsme spolu sice jen rok, ale na druhou stranu to byla dlouhá sezona a mnoho dní jsme společně pracovali jak na trati, tak v továrně. Zažili jsme toho hodně.

Vím, kolik práce si žádal vývoj vozu a je mi líto, že kvůli různým potížím se jejich snaha nedaří přetavit ve výsledky na trati. Nerad bych to nějak obšírněji komentoval. Jen chci říct, že lidi v týmu znám a vím, že si zaslouží víc. Rád bych jim popřál hodně štěstí,“ cituje Sirotkina Autosport.

Sirotkin opakoval, že kvůli ukončení angažmá necítí vůči Williamsu žádnou zášť, a naopak se těší, jaké výzvy mu připraví Renault. V budoucnu by se rád vrátil do pozice závodního jezdce.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Paddy Lowe si vzal pár dní před ostrým startem sezóny dovolenou

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00