Sirotkina nasadit nemusíme, ale máme to v plánu, říká Sauber

Šéfka Sauberu Monisha Kaltenbornová tvrdí, že pokud nebude Sergej Sirotkin připravený na závodění ve formuli 1, sedačku nezíská. Tento scénář ale neočekává.
Sirotkina nasadit nemusíme, ale máme to v plánu, říká Sauber

Sirotkin přišel do Hinwilu v rámci záchranného balíčku od tří ruských společností, který stabilizoval týmové finance. Kaltenbornová ale říká, že Sauber nemá automatickou povinnost Sirotkina postavit na startovní rošt 2014.

"Toto partnerství má tři aspekty," vysvětlovala pro Sky Sports. "Jedním samozřejmě je stránka sponzorství, obchodní přínosy pro společnosti, jedním z nich je technologická stránka, na kterou klademe velký důraz, proto se pro nás rozhodli, také díky výsledkům, které jsme měli s Petronasem."

"Pak je tu jezdec, ale nikdo by na to netlačil, pokud by to nefungovalo. My jsme jím stále přesvědčení, všechno jde dobře, není důvod pochybovat, že to dokáže."

"Ale nikdy to nebylo tak, že kdyby tu nebyl on, zbytek také ne. Jsou to tři části, takže nás to moc neovlivnilo, protože partneři, se kterými jednáme, nemají za hlavní cíl tu mít ruského jezdce. Mají své vlastní cíle jako společnosti, a těch se budou držet."

Mezitím se Sirotkin dál připravuje na kariéru závodního jezdce. Testoval s Ferrari F60 ve Fioranu.

"Odjel něco málo pod 200 kilometrů a odvedl velmi dobrou práci," chválila Kaltenbornová. "Nechceme po něm, aby se honil za časy na kolo, protože nic moc neznamenají, i když jsou dobré. Ale odvedl opravdu dobrou práci."

"Inženýři jsou s ním velmi spokojení. Kvůli jeho výšce nebylo pro něj snadné auto řídit, takže to bylo těžké i po fyzické stránce. Ale odvedl dobrou práci."

Kdyby přeci jen Sirotkin nebyl příští rok připravený, Sauber by zvážil angažování zkušenějšího jezdce na jeho místo. "Tím se také zabýváme. Máme několik možností, jak zkombinovat různé aspekty a různé jezdce. Takže to je určitě možnost, kterou se zabýváme."

Kaltenbornová ale odmítla, že by o potenciálním angažmá už jednala s Vitalijem Petrovem, jak uváděly některé spekulace.

Další článek: GP Abú Zabí 2013

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.