Sirotkin si u Sauberu zajezdí už letos, nastoupí v trénincích

Sergej Sirotkin nehodlá se svými přípravami na roli závodního jezdce Sauberu nijak otálet, na trati bychom ho měli vidět už letos.
Sirotkin si u Sauberu zajezdí už letos, nastoupí v trénincích

Sauber oznámil, že má za úkol připravit Sirotkina na závodní debut v roce 2014, když odhalil své nové partnery.

"Připravujeme balík opatření a konkrétně můžu potvrdit, že Sergeje uvidíme v některých pátečních volných trénincích," uvedl jezdcův manažer Nikolaj Vetrov pro Autosport.

Ovšem aby mohl ruský jezdec, který letos závodí ve formuli Renault 3,5, nastoupit do volných tréninků, potřebuje superlicenci, kterou zatím nemá. Základní předpoklad je 300 kilometrů testů ve voze formule 1. Jenomže Sauber ho do testu mladých talentů tento týden nenominoval. Jak tuto situaci tým vyřeší, zatím není jasné.

Jeho manažer v každém případě nepochybuje, že bude navzdory svému nízkému věku připravený, je mu teprve 17 let.

"Sergeje znám od jeho deseti let a jsem si zcela jistý, že je ve vývoji po fyzické i mentální stránce mnohem dál, než kluci stejného věku. Díky tomu věřím, že zvládne úkoly, které má před sebou."

"Pro nás to nebylo snadné rozhodování, ale zvážili jsme všechna pro a proti a došlo nám, že někdo ten krok udělat musí. Tak jsme se rozhodli ho udělat sami."

Další článek: Williams vyšle do Silverstonu Wolffovou, Juncadellu a Maldonada

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.