Sirotkin si u Sauberu zajezdí už letos, nastoupí v trénincích

Sergej Sirotkin nehodlá se svými přípravami na roli závodního jezdce Sauberu nijak otálet, na trati bychom ho měli vidět už letos.
Sirotkin si u Sauberu zajezdí už letos, nastoupí v trénincích

Sauber oznámil, že má za úkol připravit Sirotkina na závodní debut v roce 2014, když odhalil své nové partnery.

"Připravujeme balík opatření a konkrétně můžu potvrdit, že Sergeje uvidíme v některých pátečních volných trénincích," uvedl jezdcův manažer Nikolaj Vetrov pro Autosport.

Ovšem aby mohl ruský jezdec, který letos závodí ve formuli Renault 3,5, nastoupit do volných tréninků, potřebuje superlicenci, kterou zatím nemá. Základní předpoklad je 300 kilometrů testů ve voze formule 1. Jenomže Sauber ho do testu mladých talentů tento týden nenominoval. Jak tuto situaci tým vyřeší, zatím není jasné.

Jeho manažer v každém případě nepochybuje, že bude navzdory svému nízkému věku připravený, je mu teprve 17 let.

"Sergeje znám od jeho deseti let a jsem si zcela jistý, že je ve vývoji po fyzické i mentální stránce mnohem dál, než kluci stejného věku. Díky tomu věřím, že zvládne úkoly, které má před sebou."

"Pro nás to nebylo snadné rozhodování, ale zvážili jsme všechna pro a proti a došlo nám, že někdo ten krok udělat musí. Tak jsme se rozhodli ho udělat sami."

Další článek: Williams vyšle do Silverstonu Wolffovou, Juncadellu a Maldonada

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.