Sirotkin se ve formuli 1 sveze poprvé v září

Sauber začal připravovat Sergeje Sirotkina na roli závodního jezdce, vyrábí mu sedačku a brzy ho posadí do nastartovaného vozu.
Sirotkin se ve formuli 1 sveze poprvé v září

Teprve 17letý Sirotkin se má stát závodním pilotem už příští rok, ale v monopostu F1 zatím neujel ani kilometr, natož aby měl superlicenci.

První krok v rámci příprav na novou kariéru podstupuje v těchto dnech v továrně v Hinwilu, kde se seznamuje s týmem a nechává si vyrobit sedačku.

Švýcarský tým také oznámil, že Sirotkina posadí poprvé za volant 27. září v dějišti ruské GP v Soči, kde uspořádá předváděcí akci. Premiéra ruského mladíka se tak uskuteční ve starším voze a na předváděcích pneumatikách.

Sirotkin získal místo u týmu v rámci partnerství se třemi ruskými společnostmi, které Sauberu přinesly finanční záchranu.

Diskuze (54) Další článek: Räikkönen chce zůstat u Lotusu, ale jen pokud si tým udrží formu
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.