Sirotkin se ve formuli 1 sveze poprvé v září

Sauber začal připravovat Sergeje Sirotkina na roli závodního jezdce, vyrábí mu sedačku a brzy ho posadí do nastartovaného vozu.
Sirotkin se ve formuli 1 sveze poprvé v září

Teprve 17letý Sirotkin se má stát závodním pilotem už příští rok, ale v monopostu F1 zatím neujel ani kilometr, natož aby měl superlicenci.

První krok v rámci příprav na novou kariéru podstupuje v těchto dnech v továrně v Hinwilu, kde se seznamuje s týmem a nechává si vyrobit sedačku.

Švýcarský tým také oznámil, že Sirotkina posadí poprvé za volant 27. září v dějišti ruské GP v Soči, kde uspořádá předváděcí akci. Premiéra ruského mladíka se tak uskuteční ve starším voze a na předváděcích pneumatikách.

Sirotkin získal místo u týmu v rámci partnerství se třemi ruskými společnostmi, které Sauberu přinesly finanční záchranu.

Další článek: Räikkönen chce zůstat u Lotusu, ale jen pokud si tým udrží formu

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.