Sirotkin: Přípravy pokračují, ale jejich efektivita se ukáže až příští rok

Sergej Sirotkin se domnívá, že se už stihl relativně hodně naučit v rámci příprav na kariéru jezdce formule 1, ale přiznává, že je předčasné hovořit o úspěchu.
Sirotkin: Přípravy pokračují, ale jejich efektivita se ukáže až příští rok

Sirotkin se má příští rok stát v barvách Sauberu nejmladším pilotem formule 1 v historii, ale když nedávno podepsal smlouvu, ve voze ani neseděl. To se změnilo v Soči, kde si vyzkoušel předváděcí monopost.

"S autem jsem měl jen jeden řádný testovací den, a to jsem moc nejezdil," řekl Autosportu. "Bylo to spíš o práci s inženýry a všech věcech, které se musíte naučit. Zatím je to pozitivní."

Ruský závodník se samozřejmě učí i během Grand Prix víkendů, když sleduje, jak tým pracuje, a v továrně v Hinwilu.

"Učím se hodně," vysvětloval. "Od chvíle, kdy začal tento příběh s formulí 1, se cítím mnohem silnější. Nevím, jestli je to vidět zvenku, ale jsem mnohem silnější a myslím, že se to ukázalo na některých mých výkonech."

"Cítím se zkušenější a už lépe rozumím tomu, jak to funguje na té nejvyšší úrovni. Všechno jde, jak má, krok za krokem. Teprve jsme začali. Ale děláme, co můžeme, abychom byli připravení."

Budoucí pilot hinwilské stáje ale ví, že se pravda ukáže až během závodních víkendů. "Příští rok uvidíme, co jsme udělali správně a co ne."

Další článek: Video: Okruh Buddh z pohledu pneumatik

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.