Sirotkin pravděpodobně míří k týmu SMP Racing do WEC

Ruský pilot Sergej Sirotkin se po svém konci ve formuli 1 v příštím roce pravděpodobně připojí k týmu SMP Racing ve světovém vytrvalostním šampionátu FIA WEC, který bude vrcholit třemi závody „supersezóny“ 2018/2019 na Sebringu, ve Spa a v Le Mans.
Sirotkin pravděpodobně míří k týmu SMP Racing do WEC

Ruská stáj SMP Racing nasazuje do třídy LMP 1 světového šampionátu FIA WEC dva prototypy BR Engineering BR1 s přeplňovanými motory od výrobce AER. Vůz #17 pilotuje posádka Sarrazin, Orudžev, Isaakyan, zatímco v sesterském prototypu #11 se střídají Jenson Button, Vitalij Petrov a Michajl Aljošin.

Výše zmíněný Jenson Button se však v roce 2019 chce soustředit na obhajobu titulu v japonských Super GT, a proto bude nucen vynechat závody WEC na Sebringu a ve Spa. Účast v Le Mans má naopak mistr světa F1 z roku 2009 v plánu, v předcházejících dvou závodech by ho však mohl nahradit právě Sirotkin.

Sergej Sirotkin testoval v Jerezu vůz DTM

Sergej Sirotkin testoval v Jerezu vůz DTM

„WEC pro mě není možností, je to pro mě téměř povinnost,“ řekl dnes již bývalý pilot Williamsu pro motorsport.com. Sergej Sirotkin je navíc dlouholetým chráněncem SMP Racing, takže by jeho vstup do WEC ve službách „mateřské stáje“ nebyl žádným velkým překvapením.

„Mohu vám téměř garantovat, že mě příští rok uvidíte závodit ve WEC. Možná již od Sebringu (závod na 1000 mil se zde pojede v březnu, pozn. red.), ale určitě v Le Mans,“ dodal třiadvacetiletý Moskvan, čímž naznačil, že by u týmu mohl zůstat i po návratu Jensona Buttona. To by ovšem znamenalo odsunutí jednoho z pilotů ze současných posádek, protože o šest závodních sedaček by se ucházelo sedm jmen.

„Myslím, že je naprosto jasné, s jakým autem jakého týmu bych se ve WEC objevil,“ odkázal Sirotkin na SMP Racing.

Rus, který v této sezóně formule 1 získal pro Williams jeden bod, si nemyslí, že by mu zkušenosti z monopostu nějak pomohly před pilotováním prototypu LMP 1.

„V porovnání s formulí 1 bude tohle úplně odlišný příběh, proto si nemyslím, že by mi to nějak pomohlo. Proto si myslím, že před Le Mans ještě absolvuji pár závodů, abych lépe poznal auto a věděl, na co si dávat pozor.“

Sergej Sirotkin v Le Mans debutoval již v roce 2017, kdy s prototypem Dallara P217 právě v barvách ruského SMP Racing obsadil šestnácté místo ve třídě LMP 2.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (1) Další článek: Abiteboul doufá, že budoucí jezdci Renaultu vzejdou z jeho jezdecké akademie