Sirotkin letos očekává více svezení v pátečních trénincích

Ruský mladík se na domácí trati v Soči poprvé představil v barvách Renaultu.
Sirotkin letos očekává více svezení v pátečních trénincích

Sergej Sirotkin dostal v rámci domácí Velké ceny Ruska svou první příležitost svézt se s vozem formule 1 během závodního víkendu, když v dopoledním tréninku usedl do vozu týmu Renault. Podle jeho slov se přitom nejednalo o jednorázovou záležitost.

„Nejsem si jistý, zda vám mohu říct počet,“ řekl Sirotkin. „Bude to více než jednou. Uvidíte mě v testech a tak dále.“

Klepněte pro větší obrázek

Ruský závodník v Soči dopoledne vyrazil na trať ve voze Kevina Magnussena. Sirotkin zaznamenal třináctý nejrychlejší čas, přičemž porazil i týmového kolegu Jolyona Palmera. Ačkoliv jej tato skutečnost potěšila, není to pro něj primární cíl. Tím je získat v letošním roce titul v seriálu GP2.

„Můj čas na kolo byl v porovnání s mým kolegou opravdu dobrý a bla, bla, bla, ale to popravdě není cílem. Abych byl upřímný, cílem není role testovacího jezdce,“ prozradil.

„Je to dobrá příležitost, dobrá šance znovu ukázat, co ve mně je, ale nejvíce práce a soustředění je směřováno na GP2.“

„Snažím se to trochu oddělit, to, co ode mě lidé očekávají tady, co ode mě lidé očekávají v GP2, ale pro mě samotného je vážně důležité být šampionem GP2.“

Sirotkin dodal, že by se rád podíval do továrny Renaultu v Enstone. Zatím však neměl příležitost, zčásti také kvůli tomu, že se mu zatím nepodařilo vyřídit vízum.

„Měl jsem problém dostat vízum, takže v podstatě teprve pracuji na tom, abych se dostal do Anglie do továrny,“ řekl. „Byla to zkrátka taková situace, že jsme to oznámili a hned přišlo Soči. Oznámili jsme to trochu pozdě a Soči hned následovalo.“

„Je za tím spousta, spousta práce, mnohem větší plán, my se ho budeme držet, myslím, že mě čekají nějaké jízdy v simulátoru, vývoj, hezký a vzrušující program.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Ricciardo chce vyzkoušet systém ochrany hlavy v noci

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10