Singapur vyhovuje vozu i mému jezdeckému stylu, říká Alonso

Fernando Alonso vidí důvody pro optimismus před Grand Prix Singapuru, ale připomněl, že letos může poprvé v historii promluvit do nočního závodu počasí.

"Podle zkušeností z prvních dvou závodů tady se zdá, že trať vyhovuje mému jezdeckému stylu," konstatoval španělský pilot. "Také jsem tu v obou závodech dokončil na stupních vítězů, takže proto si tu celkem věřím."

"Dobře vím, že další stupně vítězů budou velmi důležité pro klasifikaci šampionátu. Jsem přesvědčený, že pokud uděláme vše perfektně, pak to můžeme dokázat. Dokázali jsme to minulý závodní víkend v Monze a vše je připraveno pro to, abychom to zopakovali tady v Singapuru."

Městská trať v Singapuru je svými vlastnostmi nejblíže Monte Carlu, kde podával vůz Ferrari dobré výkony. "Když se podíváte, jak se dařilo F10 v knížectví, a nechme při tom stranou mé problémy, tak je tu další důvod, abychom si pro tento závod věřili," potvrdil Alonso.

Když se formule 1 smířila s nápadem Bernieho Ecclestona závodit pod umělým osvětlením, největší obavy panovaly z podmínek, které by nastaly za deště. Za dva roky závodění v Singapuru neměli jezdci příležitost si mokrý okruh vyzkoušet, což se možná teď změní.

"Přivítala mě tu působivá bouřka, i když neznamenala ochlazení, jen se ještě zvýšila vlhkost vzduchu, jestli je to vůbec možné," popsal aktuální situaci v Singapuru Alonso. "Poslední dva závody jsme tu v dešti nejeli ani jednou a předpověď na tento víkend není moc povzbudivá. Takže v této Grand Prix, která je svojí podstatou dost nejistá, bude další neznámá."

Diskuze (89) Další článek: Budeme vyrovnanými soupeři Red Bullu a Ferrari, věří před Singapurem McLaren
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00