Singapur už nemá zájem o velkou cenu, tvrdí Ecclestone

Dějiště historicky prvního nočního závodu F1 může zmizet z kalendáře.
Singapur už nemá zájem o velkou cenu, tvrdí Ecclestone

Pořadatelé Velké ceny Singapuru ztrácejí zájem o pořádání závodu formule 1, řekl to komerční šéf F1 Bernie Ecclestone.

Již několik měsíců se spekuluje o tom, že až Singapuru po závodě v roce 2017 vyprší aktuální kontrakt, jeho organizátoři nebudou mít zájem jej prodloužit.

Ecclestone to sdělil v návaznosti na vyjádření o tom, že ve formuli 1 nic není jisté a odejít mohou klidně i týmy jako Mercedes nebo Ferrari.

„Mohlo by se nám stát, že Mercedes a Ferrari utečou,“ řekl. „Ale upřímně, pokud se závody zlepší, nemusela by to být tak špatná vidina.

Už tak musíme čekat, že nás automobilky opustí. Mercedes odejde v den, kdy se mu to bude hodit a je to něco, co už jsme zažili, podívejte se na Hondu, BMW a Toyotu. Jdou pryč, když už jim formule 1 posloužila. Nemají špetku vděčnosti.

Stejné je to s pořadateli. Podívejte se, co jsme udělali pro Singapur. Ano, velká cena stála Singapur spoustu peněz, ale my jsme jim také spoustu peněz dali.

Singapur byl najednou víc než jen letiště, přes které se létá někam jinam. Oni teď mají zato, že dosáhli svého cíle a už nechtějí velkou cenu.“

Klepněte pro větší obrázek

Pochybnosti přichází v době, kdy se mluví o odchodu dalších závodů. Spekuluje se o budoucnosti Kanady či Brazílie, otazník znovu visí nad velkou cenou v Německu.

„Děláme, co můžeme, abychom udrželi Kanadu v kalendáři,“ řekl Ecclestone. „V Brazílii se snažíme o to samé, přestože je to těžké. Co se Hockenheimu týče, nemůžeme dotovat závod v Německu, pokud to samé neuděláme také pro jiné závody v Evropě.“

Foto: Getty Images / Lars Baron, Clive Mason

Další článek: Ocon věří, že bude Pérezovi u Force Indie vyrovnaným soupeřem

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen