Singapur je blízko nové smlouvě na závod do roku 2017

Po Belgii je blízko dohodě o podmínkách setrvání v kalendáři Grand Prix také Singapur. Noční závod by se měl jezdit minimálně dalších pět let. AKTUALIZOVÁNO
Singapur je blízko nové smlouvě na závod do roku 2017

Stejně jako Belgie chtěl i Singapur po šéfovi formule 1 slevu z poplatku za závod. A evidentně se podařilo dosáhnout kompromisu.

"Všechno, co stálo singapurské Grand Prix v cestě pro pokračování dalších pět let, bylo odstraněno," uvedl Ecclestone pro list Today. "Jsem rád, že je to vyřešené, protože Singapur je pro formuli 1 dobrý a stejně dobrý je ten závod pro Singapur.

Podle odhadů zaplatil Singapur za první závod 35 miliónů dolarů a v dalších letech poplatek vyrostl až na 42 miliónů, které stála loňská Grand Prix. Vláda pak prohlásila, že v příštích sezónách bude závod pokračovat, jen pokud bude ekonomicky udržitelný.

"Vždy jsem měl v úmyslu, aby závod v Singapuru pokračoval i po vypršení současné smlouvy. Teď, když jednání konečně skončila, se těším na letošní závod v Singapuru, protože si ho vždy užiju," dodal Ecclestone s tím, že oficiální oznámení o prodloužení smlouvy nechá na singapurské vládě.

Aktualizace
Po zveřejnění Ecclestonova prohlášení se ozvali pořadatelé závodu a uvedli, že připraveni k podpisu nového kontraktu zatím nejsou. "Současná nabídka od Formula One Administration je pro nás nedostatečná, abychom se zavázali na dalších pět let. Doufáme, že dospějeme k řešení, které bude přínosné pro všechny strany."

Další článek: Co stálo za problémy McLarenu v Británii? Opět to byly pneumatiky

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10