Singapur byla výjimka. Alonso očekává další trápení McLarenu

Sedmé místo ve Velké ceně Singapuru vozů formule 1 je podle Fernanda Alonsa výjimečný výsledek. Španěl očekává, že se v nadcházejících závodech bude tým McLaren znovu trápit.
Singapur byla výjimka. Alonso očekává další trápení McLarenu

Alonso do závodu na okruhu Marina Bay startoval z jedenácté pozice a do cíle dojel za jezdci Mercedesu, Ferrari a Red Bullu na sedmém místě. To pro McLaren znamená nejlepší výsledek od dubnové Velké ceny Ázerbájdžánu.

Dvojnásobný mistr světa, který po této sezóně odejde z F1, v tom však nevidí obrat formy pro nadcházející závody.

Foto a video: Alonso si vyzkoušel vůz IndyCar

Foto a video: Alonso si vyzkoušel vůz IndyCar

„Je to jedinečný okruh. Je to složitá trať na nastavení a na to, abyste dostali z vozu to nejlepší. Dnes jsme nadělili celé kolo Magnussenovi. V Monze a ve Spa se spoustou rovinek nám kolo téměř nadělili oni, myslím tedy, že tento okruh je výjimečný a obávám se, že v nadcházejících závodech budeme mít znovu problémy,“ řekl Alonso.

Alonso až do posledních kol držel nejrychlejší kolo závodu, než jej však překonal Kevin Magnussen, který přezul na hyper měkkou sadu pneumatik.

„Dobrý start a strategie, kterou jsme se snažili optimalizovat. Nejprve s fialovými (ultra měkkými pneumatikami) a následně se žlutými (měkkými pneumatikami) a kdyby Magnussen nepřezul na hyper měkké, zajeli bychom dokonce nejrychlejší kolo závodu, byl to pro nás magický závod,“ dodal.

Jeho týmový kolega Stoffel Vandoorne se i nadále trápi. Už v jedenáctém závodě v řadě nebodoval, když dnes obsadil dvanáctou pozici.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Force India je připravena znovu zakázat svým jezdcům spolu bojovat

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00