Simulátor v letadle? Podle Verstappena je to trochu jinak

Helmut Marko nedávno prozradil, že si Max Verstappen přestavuje své letadlo, aby v něm mohl mít simulátor. Není to ale tak docela pravda...
Foto: Getty Images
Simulátor v letadle? Podle Verstappena je to trochu jinak | Foto: Getty Images

Max Verstappen je velkým fanouškem virtuálního závodění, což je určitě aktivita, která nevadí ani Red Bullu – je rozhodně bezpečnější než některé jiné aktivity.

Helmut Marko nedávno v rozhovoru pro německý Sport 1 uvedl, že si Max Verstappen přestavuje letadlo, aby mohl mít simulátor i v něm. 

„Dokonce si nechal přestavět své soukromé letadlo, aby mohl v budoucnu řídit simulátory ve vzduchu,“ řekl Marko. „Ale to je dobře, protože Max potřebuje rozptýlení. Každopádně mu to s jeho dvěma tituly nijak neuškodilo.“

Max Verstappen má letadlo – Dassault Falcon 900EX. Simulátor v něm však nenajdeme. Dnes a ani v budoucnu.

Podle Verstappena se jednalo o „nedorozumění“. Markovi řekl, že si pro cesty po Evropě zařizuje nový obytný vůz a že si v něm nechá nainstalovat simulátor, „abych mohl pokračovat v jízdě, až se večer vrátím“, řekl Verstappen, kterého cituje Motorsport Total.

„Mám to rád, je to můj koníček a udržuje vás to ve střehu,“ řekl Verstappen o virtuálních závodech.

„A pak večer, třeba i během víkendu formule 1, budu moci dvě nebo tři hodiny sedět na simulátoru.“

Helmut Marko to prý jednoduše popletl a řekl letadlo. „Ale já si do letadla simulátor nedám,“ směje se Verstappen. „Myslím, že by to bylo trochu absurdní.“

Spolupráce s EA Sports

Red Bull v New Yorku odhalil jen letošní zbarvení a nikoliv vůz. Na druhou stranu jsme už viděli alespoň helmy jezdců. Na té od Verstappena se objevilo logo EA Sports.

Značka Electronic Arts bude nyní Verstappenovým sponzorem. EA Sports je mimo jiné vydavatelem oficiální hry F1 ale třeba také EA Sports Rally, FIA, NBA nebo NHL. 

Další článek: RB19 z New Yorku není RB19, přiznává Red Bull

Témata článku: , ,

Aktuality

9:23 | Andreas Haupt (AMuS) píše, že po penalizacích Ocona a Alonsa z prvních dvou závodů byl startovní box v Melbourne rozšířen o 20 centimetrů. 
28. března | Podle předpovědi by mohlo v pátek v Melbourne pršet. Další dny by měly být bez deště... 
27. března | ¡ʞǝǝʍ ǝɔɐɹ s,ʇI 
27. března | Stefano Domenicali v Portugalsku (kde byl na závodě MotoGP) uvedl pro místní Sport TV, že chce radikálně změnit formáty víkendů: "Jsem pro zrušení tréninků, které jsou pro inženýry velkým přínosem, ale veřejnosti se nelíbí." 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink 03.30–04.30
2. trénink 07.00–08.00
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink 03.30–04.30
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00