Simona de Silvestrová vymění závodní okruh za ledové koryto | Foto: IndyCar

Foto: IndyCar

Simona de Silvestrová vymění závodní okruh za ledové koryto

Švýcarská automobilová závodnice Simona de Silvestrová se rozhodla vyzkoušet zcela odlišný sport. Čtyři kola vymění za čtyři nože a v monobobu se spustí ledovým korytem.

Monobob je nová disciplína v bobovém sportu. Poprvé se představila na letošních zimních olympijských hrách v Pekingu. Zatímco dosud v jízdě na bobech závodily pouze dvoučlenné ženské posádky, kde vždy jedna členka bob řídí a druhá brzdí, v monobobu dělá bobistka vše sama. V mužské kategorii jsou kromě dvoučlenných také čtyřčlenné bobové posádky.

Švýcarská závodnice nyní oznámila, že dlouhou zimní přestávku, kdy se na okruzích nezávodí, si vyplní závodem v monobobu, což ji vždy lákalo. Jejím snem je pak zúčastnit se zimních olympijských her.

„Už nějakou dobu jsem sledováním olympijských her získávala inspiraci. Před několika lety jsem začala přemýšlet, jak bych mohla dosáhnout tohoto snu,“ napsala de Silvestrová na svém Instagramu.

„Podívala jsem se na všechny sporty a došla jsem k závěru, že s mou závodnickou historií by mohly být boby tím sportem, který mě tam dostane... Vloni v létě jsem se tedy rozhodla, že pokud chci dosáhnout tohoto snu, musím s tím začít tuto zimu.

„Od prosince to bylo náročné období mimo sezónu, kdy jsem si osvojovala jízdu ledovým korytem, než znovu začne závodní sezóna. V neděli mě čeká můj první bobový závod na švýcarském mistrovství v monobobu. Jdeme na to!“

Simona de Silvestrová během své závodní kariéry obletěla celý svět. Několik let závodila v americkém formulovém šampionátu IndyCar, šestkrát odstartovala také do 500 mil Indianapolis.

Tři roky závodila v šampionátu australských Supercars, než se v roce 2020 vrátila do Evropy. Stala se tovární jezdkyní Porsche, pro stuttgartskou automobilku pracovala jako testovací a vývojová jezdkyně ve formuli E a závodila za volantem Porsche v šampionátu ADAC GT Masters. V roce 2014 byla přidruženou jezdkyní u týmu Sauber ve formuli 1.

Aktualizace: Ve svém prvním závodě v monobobu ve Svatém Mořici obsadila de Silvestrová páté místo.

Doporučujeme

Články odjinud