Simona de Silvestrová sbírá zkušenosti v Hinwillu

Simona de Silvestrová sbírá zkušenosti v Hinwillu

Simona de Silvestrová se v Hinwillu v roli „přidružené” jezdkyně seznamuje s týmem Sauber a připravuje se na jízdu v kokpitu monopostu F1.

Švýcarka Simona de Silvestrová, kterou v letošní sezoně tým Sauber angažoval do svého jezdeckého programu, momentálně tráví hodně času v sídle týmu v Hinwillu, kde se se stájí sžívá.

„Jsem tam celkem často, protože jsem před týdnem začala s tréninkovým programem. Jsem tam každý den. Moc lidí tam teď není, protože jezdí po závodech, ale s ostatními se potkávám a od podpisu jsem tam často,” uvedla pro server F1web.it.

Simulátor si bývalá úspěšná jezdkyně Indycar ještě nevyzkoušela. „Ale postupuji podle plánu,” ujistila.

De Silvestrová, která v roce 2012 díky druhému místu v Houstonu jako první žena vybojovala v Indycar pódium na městském okruhu, doufá, že získá superlicenci na květnových testech v Barceloně nebo červencových v Silverstone. Ještě není rozhodnuto, kterých testů by se měla zúčastnit.

„Teď se těším na test, který mě čeká ve starším, autě,” sdělila.

Vysvětlila také svou pozici v týmu, která je označována jako „přidružená jezdkyně”. „Moje pozice je celkem speciální, připravuji se na příští rok, zatímco klasickým testovacím jezdcem je někdo se zkušenostmi z F1 (Giedo van der Garde - pozn. red.). Ten by byl připraven zaskočit, pokud by se něco stalo někomu z hlavních jezdců," připomněla. „Být přidruženou jezdkyní znamená především přípravu a učení, než nasednete do auta.”

 

Doporučujeme

Články odjinud