Simona de Silvestrová sbírá zkušenosti v Hinwillu

Simona de Silvestrová se v Hinwillu v roli „přidružené” jezdkyně seznamuje s týmem Sauber a připravuje se na jízdu v kokpitu monopostu F1.
Simona de Silvestrová sbírá zkušenosti v Hinwillu

Švýcarka Simona de Silvestrová, kterou v letošní sezoně tým Sauber angažoval do svého jezdeckého programu, momentálně tráví hodně času v sídle týmu v Hinwillu, kde se se stájí sžívá.

„Jsem tam celkem často, protože jsem před týdnem začala s tréninkovým programem. Jsem tam každý den. Moc lidí tam teď není, protože jezdí po závodech, ale s ostatními se potkávám a od podpisu jsem tam často,” uvedla pro server F1web.it.

Simulátor si bývalá úspěšná jezdkyně Indycar ještě nevyzkoušela. „Ale postupuji podle plánu,” ujistila.

Sauber angažoval De Silvestrovou, příští rok ji chce nechat závodit

Sauber angažoval De Silvestrovou, příští rok ji chce nechat závodit

De Silvestrová, která v roce 2012 díky druhému místu v Houstonu jako první žena vybojovala v Indycar pódium na městském okruhu, doufá, že získá superlicenci na květnových testech v Barceloně nebo červencových v Silverstone. Ještě není rozhodnuto, kterých testů by se měla zúčastnit.

„Teď se těším na test, který mě čeká ve starším, autě,” sdělila.

Vysvětlila také svou pozici v týmu, která je označována jako „přidružená jezdkyně”. „Moje pozice je celkem speciální, připravuji se na příští rok, zatímco klasickým testovacím jezdcem je někdo se zkušenostmi z F1 (Giedo van der Garde - pozn. red.). Ten by byl připraven zaskočit, pokud by se něco stalo někomu z hlavních jezdců," připomněla. „Být přidruženou jezdkyní znamená především přípravu a učení, než nasednete do auta.”

 

Další článek: De la Rosa chce opustit vedení Asociace jezdců