Simon Roberts se stal novým generálním ředitelem Williamsu

Williams oznámil, že se novým generálním ředitelem F1 stal Simon Roberts.
Simon Roberts se stal novým generálním ředitelem Williamsu

Roberts v nové pozici převezme odpovědnost za proces návrhu a vývoje a bude dohlížet i na plánování, závodní a tovární operace. K týmu se připojí 1. června. 

Kariéra Robertse ve F1 odstartovala v roce 2003, kdy začal pracovat jako provozní ředitel McLarenu. V roce 2009 se přesunul do Force Indie, ale už v roce 2010 se vrátil zpět do Wokingu.

„Simon přinese do týmu Williams obrovské zkušenosti a znalosti a jsme rádi, že se k nám připojí, až se po této dlouhé vynucené přestávce vrátíme do práce,“ uvedla Claire Williams. 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Komplikace pro GP Velké Británie? F1 jedná s tamní vládou.

17:50 | Ross Brawn také potvrdil, že po Monze jsou zatím více méně jisté jen závody v Bahrajnu a Abú Dhabí na konci roku.
17:49 | Podle odkaz FIA připouští, že není nutné splnit podmínku závodů alespoň na třech kontinentech, aby mohl být udělen titul (je to podmínka, aby byla F1 WORLD championship. Teoreticky tak může o titulu rozhodnout osm naplánovaných závodů.
15:39 | Mercedes chystá na příští týden v Silverstonu test. V úterý usedne do vozu W09 z roku 2008 Valtteri Bottas, o den později Lewis Hamilton.
3. června | Fanoušci se na závody vrátí až na podzim a to ještě v omezeném počtu. Uvedl to Chase Carey.