Simon nám jen radí, říká Honda

Bývalý motorář Ferrari a FIA Gilles Simon nemá místo ve vývoji Hondy, ale japonská automobilka s ním svůj projekt formule 1 konzultuje.
Simon nám jen radí, říká Honda

Kolem Simona bylo velmi rušno loni, když vyšlo najevo, že po své práci pro FIA odešel k PURE vyvíjet nový šestiválec. Vzhledem k tomu, že se u federace podílel na formulaci nových pravidel, přičemž nahlížel do karet ostatních výrobců, vyjádřilo několik týmů znepokojení.

PURE následně musel ukončit svoji činnost kvůli nedostatku financí a Simonova hrozba pominula, ale jen dočasně, protože pak s ním navázala spolupráci Honda. Japonci však říkají, že se na vývoji jejich agregátu přímo nepodílí.

"Je pravda, že byl Gilles Simon zapojen do formulace pravidel u FIA, a je pravda, že nám poskytuje jisté rady v oblasti technologických směrů," potvrdil Autosportu šéf projektu F1 u Hondy Jasuhisa Arai.

"Ale to neznamená, že Gilles Simon pracuje ve vývoji a že je zapojen i v jiných oblastech, jako je design nebo specifikace. Co se týče designu a specifikace, plnou zodpovědnost má Honda a on do toho přímo zapojen není."

Honda se chce spoléhat především na své zdroje a lidi, ale Arai nevyloučil, že by mohlo dojít i na posilování.

"K zaměstnávání nových lidí nepřistupujeme aktivně," vysvětloval. "Ale vyžádá si to široké spektrum technologií, takže kde to bude nutné, můžeme někoho získat, pokud zjistíme, že jsou zapotřebí určité znalosti nebo zkušenosti. Ale konkrétní plán na to teď nemáme."

Další článek: Navzdory špatné formě Williamsu Maldonado přestoupit nechce

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.