Silverstone zvažuje, že se vzdá formule 1

Blafují Britové nebo to myslí vážně? V Silverstone zvažují, že se vzdají pořádání Grand Prix Velké Británie.
Silverstone zvažuje, že se vzdá formule 1

Okruh Silverstone vlastní Klub britských závodních jezdců (BRDC), který se ho v uplynulých letech snažil prodat nebo pronajmout, ale nevedlo to zrovna k velkým úspěchům.

Grand Prix Velké Británie je jiným příběhem. Závod patří k těm úplně nejúspěšnějším. Můžete mít sice vyprodáno, ale poplatky za pořádání závodu jsou obrovské.

Nejúspěšnější Grand Prix je ta britská

Nejúspěšnější Grand Prix je ta britská

BRDC proto zvažuje, že aktivuje speciální článek ve smlouvě, který by mu umožnil smlouvu vypovědět v roce 2019. Je to sice ještě poměrně daleko, ale klauzule má háček. BRDC musí dát Ecclestonovi vědět už do letošního závodu.

Šéf BRDC John Grand zaslal před Vánocemi členům dopis, který nyní unikl do médií. Dostala se k němu ITV.

Poselství je jasné. Grand Prix Velké Británie mají všichni rádi, ale ne až za hrob. Klub nemůže riskovat, že ho velká cena zrujnuje. 

„Není to jednoduché rozhodnutí a budeme brát v potaz všechny důsledky, než dospějeme do poloviny roku k závěru,“ píše se v dopise o variantě vypovězení smlouvy.

Silverstone podepsal smlouvu v roce 2009 na 17 let. Výše poplatku přitom každý rok roste.

„Pokud chtějí aktivovat klauzuli o ukončení, tak není nic, co s tím můžeme dělat,“ komentovat situaci Ecclestone a dodal, že ho kontaktovaly další dva okruhy, které by měly zájem.

Celou situaci je potřeba brát s rezervou. Ze strany BRDC se může jednat o nátlak na Ecclestona, který sám k podobným praktikám sahá často.

Fotogalerie: Grand Prix Velké Británie 2016

Fotogalerie: Grand Prix Velké Británie 2016

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Ecclestone se pustil do motorů, pravidel, Ferrari i naivity Red Bullu