Silverstone oficiálně potvrdil smlouvu do roku 2024

Formule 1 a Silverstone se po dvou letech jednání dohodli na prodloužení smlouvy do roku 2024.
Silverstone oficiálně potvrdil smlouvu do roku 2024 | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Formule 1 zůstane na Silverstonu nejméně do roku 2024. F1 to potvrdila krátce před startem letošního víkendu.

Na tiskové konferenci byl Chase Carey, výkonný ředitel Silverstonu Stuart Pringle a šéf Klubu britských závodních jezdců John Grant, což je organizace, která okruh vlastní.

Silverstonu nekončila smlouva klasickým způsobem. Okruh využil před dvěma lety klauzuli ve smlouě a vypověděl ji, protože byla příliš drahá a poplatek stále stoupal o 5 % ročně. Původně měla smlouva platit do roku 2026. Ke konci její platnosti by Silverstone zaplatil asi 25 milionů liber ročně.

Ze strany Silverstonu i F1 byla vůle se dohodnout, i když v poslední době se objevilo několik komplikací. Silverstone má například obavu z možného závodu v Londýně, který by mu pochopitelně mohl snížit návštěvnost.

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Problémy Williamsu zastínily můj úspěch, mysli si Kubica

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.