Silverstone odmítá jednorázově nahradit Donington

Představitelé okruhu by měli zájem o dlouhodobější kontrakt.

Včera jsme vás informovali, že v Doningtonu, kam se má od příštího roku přestěhovat Velká cena Velké Británie, pravděpodobně nestihnou přípravy ve stanoveném termínu. Šéf formule 1 Bernie Ecclestone dokonce nevyloučil, že by se závod odjel znovu v Silverstone. V minulosti přitom prohlašoval, že pokud se britská velká cena nepojede v Doningtonu, nepojede se vůbec.

Jenže Silverstone své šance nemusí využít. Okruh je v majetku Klubu britských závodních jezdců (BRDC), jehož prezident mistr světa z roku 1996 Damon Hill se nechal slyšet, že nemá zájem o smlouvu na jeden rok. "Vždycky jsme říkali, že jsme připraveni upořádat příští rok velkou cenu," řekl vítěz dvaadvaceti grand prix pro list Daily Mail. "Ale upřímně řečeno, abychom to udělali, chtěli bychom několikaletý kontrakt."

Donington, kde se jela Velká cena Evropy v roce 1993, má přitom smlouvu na sedmnáct let. Pokud se nutná rekonstrukce okruhu nestihne a Bernie Ecclestone se nedohodne s představiteli tratě v Silverstone, Velká cena Velké Británie, která je podle provizorního kalendáře naplánována na 11. července 2010, se konat nebude. 

"Pokud závod na jeden rok zmizí, kdo ví, co by se mohlo stát v budoucnu," dodává Hill. Velká cena Velké Británie v kalendáři formule 1 nikdy nechyběla. V Silverstone se dokonce jel v roce 1950 první závod mistrovství světa formule 1.

Další článek: Barrichello se dohodl s Williamsem pro rok 2010

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna